Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Перевищення повноважень чи непокора поліції? У Харкові судитимуть патрульного

У Харкові відкрили кримінальне провадження проти патрульного, що надів кайданки на адвоката, як стало відомо Вісті Ньюс. Інцидент стався ще в лютому цього року, коли патрульні мали вилучити у водія автівку. Машина була в розшуку за клопотанням виконавчої служби за несплату її власницею комунальних послуг. У найближчі дні справа може бути передана до суду. Нині ж сержанта на місяць відсторонили від служби та призначили заставу в 35 тисяч гривень.


Це відео з боді-камер поліції – на ньому лютневий інцидент між сержантом і адвокатом. Патрульні зупинили машину, яка відповідно даних системи “Рубіж” була в розшуку. Керманич Лексусу викликав свого захисника.

Патрульний Денис Євдокименко говорить, відповідно до процедури розшукувану машину вони мали вилучити. Про це інспектори сказали водію та викликали евакуатор. Але завантажити машину не змогли.

– Отойдите, пожалуйста, от эвакуатора.
– Нет, не отойду.
– Ну, попробуйте. Я адвокат, предупреждаю.

Далі на адвоката Юрія Кубая вдягли кайданки.

– Покиньте территорию.
– Не могу, там стоит машина.
– Вы задержаны за злостное неповиновение законным требованиям полицейского. Спиной ко мне. Руки за голову.

Сержант патрульної поліції наголошує, він діяв відповідно до правил і мав щонайменше 3 підстави для застосування спецзасобів. Дії ж адвоката називає перешкоджанням роботи поліції.

Денис Євдокименко, патрульний:

За законом ми маємо право застосовувати кайданки при будь-якому затриманні адміністративному чи кримінальному, по-перше, під час будь-якого затримання особи, по-друге, під час доставлення особи, а у нас було на меті доставлення особи до місцевого відділу поліції. І якщо особа своїми діями може завдати собі чи оточуючим шкоди.

Юрій Кубай у свою чергу говорить, вимагав документів, які б підтвердили право на вилучення машини. І про ніяку злісну непокору не йдеться.

Юрій Кубай, постраждалий адвокат:

Не підкорившись його вимозі залишити місце евакуації, залишити свого клієнта, він кваліфікував як злісну непокору його законним вимогам. Суд надав правову оцінку зазначеним його правовим вимогам, а також моїм вчинкам. На підставі рішення суду мої дії визнав законними.

Зараз Денис Євдокименко відсторонений від служби на місяць. Йому оголосили про підозру за двома статтями “Перевищення службових повноважень працівником правоохоронних органів із застосуванням насильства” і “Службове підроблення”. Прокуратура просила для патрульного цілодобовий домашній арешт, суд же вирішив відпустити чоловіка під заставу в 35 тисяч гривень. Сержанту загрожує позбавлення волі від 3 до 8 років. Справу мають передати до суду в найближчі дні.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023