Переселенці отримали право голосувати на виборах – волевиявлення ВПО у Харкові

Олена в грудні 14-го року вивозила з Луганщини своїх переляканих дітей. Найменшому немовляті тоді було 5 місяців. У модульному містечку Харкова більшість родин багатодітні. Тому, чесно кажуть, не всі встигнуть прийти на дільниці. Проте за майбутнє країни тут вболівають щиро.

Олена, переселенка, мати 10-тьох дітей:

Я лично не иду. У меня 10 деток, и мне не совсем есть когда. Но вообще вся моя семья, у меня старших двое деток все переживают, потому что мы очень хотим, чтобы избрали достойного человека. Который наладит все в стране, чтобы был порядок, мир. Для нас, как и для всех людей, но для нас как переселенцев, мы натерпелись, это самое главное.

А ось в Ірини голосує вся її велика родина. Переселенці з Луганщини також вже 4 роки живуть у модульному містечку в Харкові.

Ірина Білинська, переселенка, багатодітна мати:

Нас жило 20 человек в однокомнатной квартире. Нас всех поселили, в 3 домика расселили и в общежитие. Это все мои дети, у меня их 5 родных, 4 приемных. Да, и 11 внуков с нами проживают.  Голосует вся семья, ну, так сказать взрослое население, совершеннолетние.

Щоб прийти за бюлетенем, влаштували вдома чергування. На дільницю ідуть по черзі. Із 23 членів сім’ї – 11 ще дітвора.

За кого поставлять позначку в бюлетені, вирішували на загальних родинних зборах. І хоча думки розділилися  знайшли для кандидатів спільні фактори.

Ірина Білинська, переселенка:

Вопросы по переселенцам многие нерешенные. Особенно вопрос жилья. Потому что у нас остались все квартиры, а мы здесь. И мы все без жилья фактически, завтра неизвестно, куда пойдем. Поэтому Президент, который за Украину соответственно, и мы за Украину.

За даними опитувань, переселенці, які облаштували життя в східних регіонах  Харківщина, Луганщина та Донеччина  найменш активні. На дільниці збиралися тільки 15%. Проте на найближчій до модульного містечка дільниці аншлаг.

Ілля Шенгелія, голова виборчої дільниці №350:

Что до переселенцев, проблем никаких не возникало. Проблем и жалоб не возникало. Те, кто были внесены в списки, переселенцы могут проголосовать. Они идут в порядке общей очереди. У нас есть 3 стола. Переселенцы идут в конце списка, поэтому за них ответственен последний стол.

У Харківській області на початок лютого були офіційно зареєстровані 131,6 тисячі ВПО. Повнолітніх понад 87 тисяч. І на цьогорічних президентських виборах вони вперше отримали право голосувати.

Залишити відповідь