Перед ліквідаторами аварії ЧАЕС 14-го грудня схилили голови

14-го грудня Україна та Вісті Ньюс вшановує пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Нагадаємо, що 26-го квітня 1986 року сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа. Вибухнув атомний реактор. На локалізацію і ліквідацію наслідків кинули сили майже мільйона людей. Одними з тих, кому прийшлося найгірше, були пожежники. Вони заходили вглиб радіаційного пекла. Частина бійців додому не повернулася, багато людей отримали серйозні проблеми зі здоров’ям на решту життя.


Починаючи з 2006, в Україні 14-го грудня схиляють голови перед тими, хто був направлений боротися з наслідками вибуху на територію зруйнованого четвертого енергоблока. Дата вшанування визначена невипадково.
Співробітник ГУ ДСНС у Дніпропетровській області:
Саме цього дня, 31 рік тому було завершено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.
У Дніпрі цього дня нагородили тих, хто став першими ліквідаторами катастрофи. І бачив радіаційне лихо зблизька.
Ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році:
Дело в том, что мы участвовали не только в профилактике, не только в тушении возникающих пожаров, которых было очень много в 30-километровой зоне. Шесть загораний было и на самой станции. Мы еще обеспечивали работу временного водопровода для подачи воды из канала Припяти в растворный узел для того, чтобы работать.
Обов’язок для всіх, хто носить звання ліквідатор, згадати тих, хто поклав своє життя під час боротьби з наслідками аварії.
У Івано-Франківську 14-го грудня разом зібралися сучасні пожежники й ветерани. Вони різні за рангом і віком, їх об’єднує одне — думка про колег, на місці яких вони могли опинитися чи можуть опинитися у разі будь-якої іншої катастрофи.
У Вінниці в цей день своя традиція — разом дивляться кінохроніки, проводять пам’ятний тематичний концерт.
Олег Андрущенко, т.в.о. заступника начальника ГУ ДСНС у Вінницькій області:
Не в образу жодним іншим службам, якби не пожежна служба, яка спрацювала відразу в момент пожежі, то невідомо, які б наслідки були на сьогодні і які б наслідки чекали всіх нас. Тому шановні ветерани, шановні учасники ліквідації, я від себе особисто, від керівництва Головного управління також бажаю вам в першу чергу, вам і вашим родинам міцного здоров’я, миру, злагоди, всього самого прекрасного і доброго.
У Києві та Харкові цього дня поклали квіти до постаментів на честь загиблих та вшанували їхню пам’ять панахидою та хвилиною мовчання.

Новини. Харків&Україна visti.news

bigmir)net TOP 100