Шондонг – найбільша в світі печера (ВІДЕО, ФОТО)

Печера Шондонг це найбільша і фотогенічна печера на Землі, включена до фонду всесвітньої спадщини ЮНЕСКОяк стало відомо Вісті Ньюс. Потрапити в неї не просто, це особливо посилено охороняється і тільки 400 щасливчиків в рік можуть побачити печеру своїми очима.
Печера Шондонг, що знаходиться глибоко в джунглях В’єтнаму поблизу кордону з Лаосом, була знайдена зовсім недавно в 2009 році. Про неї стало відомо після експедиції National Geographic, яка зняла фільм про це унікальне місце. Сьогодні тут побувало людей істотно менше ніж на Евересті.

Шондонг або Хан Сон Донг (В’єтнам. Hang Son Doong; рос. Печера гірської річки) – найбільша в світі печера. Загублений всесвіт знаходиться в Центральному В’єтнамі, в провінції Куанг Бінь (В’єтнам. Quảng Bình), в середині національного парку Фонг Ня-Ке Банг (В’єтнам. Phong Nha-Ke Bang), в 500 кілометрах на південь від Ханоя (В’єтнам. Hanoi) і в 40 км від центру провінції – Донг Хоя, (В’єтнам. Đồng Hới) глибоко в джунглях.

Шондонг одна з найкрасивіших печер, це унікальна екосистема. Всередині неї є повноводна підземна річка і навіть є шматочок джунглів. Для біологів печера являє собою приголомшливе джерело інформації. Печера вражає своїми великими розмірами – 150 метрів в ширину і понад 200 метрів у висоту. Вона є частиною системи, що складається з більш ніж 150 печер довжиною понад 6.5 кілометрів, яка ще до кінця не вивчена. Загальний обсяг печери оцінюється в 38 500 000м². Однак це важкодоступне місце, а тому, як жартують спелеологи, в Шондонг побувало менше людей, ніж на Місяці.

Тут вражає все:

– гігантські простору, в яких легко поміститься сучасний хмарочос;

– джунглі з високими деревами всередині печери;

– власна екосистема з погодою, що відрізняється від зовнішньої;

– найвищі в світі сталагміти заввишки до 78 метрів;

– річка, поточна крізь печеру;

– підземне озеро з бірюзовою водою;

– печерні перли під ногами;

– промені світла, що б’ють крізь гігантські проломи в стелі печери;

– підземні хмари.

У перекладі її назва означає «Печера гірської річки». Довжина цієї печера 9 кілометрів, а висота місцями досягає 200 метрів при ширині в цілих 150 м. У такому залі запросто міг би розміститися пристойний 70-поверховий хмарочос.

Важко повірити, що мільйони років людство не знало про існування такої гігантської печери. Виявив її в’єтнамський фермер. Для цього йому довелося спуститися в вертикальний провал на мотузці на глибину аж 80 метрів!

Всередині печери Шондонг.

Унікальна печера Шондонг не тільки своїми розмірами … Але і своїм внутрішнім світом. Так, це цілий світ зі своєю флорою, фауною, і навіть своїм кліматом. У це важко повірити, але в Шондонг через величезних розмірів деяких залів і перепадів температури на різній висоті утворюються хмари.

Через що утворилися з часом тріщини і провали місцями в печеру проникає сонячне світло. У цих місцях виникли справжні джунглі з унікальними рослинами. Крім рослин прижилися тут і комахи, і змії, і навіть птахи і мавпи. Тут є свої річки і водоспади, пляжі, гори і ліси. Така ось диво-печера під назвою Шондонг.

Ну, і щоб остаточно добити нас, вчені виявили в Шондонг печерні перли. Освіта печерного перлів – це дуже рідкісне природне явище і становить величезний інтерес для дослідників. Капає вода протягом сотень років створює шари кальциту, що обволікають кожну піщинку. За своїм складом подібний перли мало відрізняється від перлів, який виробляється молюсками. Крім того, що він не має такого ж блиску.

Екскурсія в печеру Шондонг.

В даний час печера Hang Son Doong відкрита для туристів. Але потрапити туди – справа непроста. Це не прогулянка, звичайно, а самий справжній екстрим. Спуститися в печеру Шондонг можна лише під час сухого сезону, т.к під час сезону дощів у В’єтнамі зробити це не вдасться. Гірська річка, затоплює більшу частину печери! Спуск в перший прохід ускладнюється тим, що доведеться подолати 80-метрову висоту уздовж слизьких стрімких вапнякових порід. Триматися там нема за що, тільки спускатися по мотузці.

печера Шондонг, печера Шондонг В'єтнам печера Шондонг екскурсії, печера Шондонг у В'єтнамі печера Шондонг як дістатися, печера Шондонг на мапі печера Шондонг у В'єтнамі відео, печера Шондонг відгуки
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com
ФОТО udivitelno.com

 

 

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.