Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Патрульні Харкова переймали досвід у рятувальників щодо допомоги жертвам надзвичайних ситуацій

Кожен новий виклик для патрульних інспекторів – це нова і часто непередбачувана ситуація. Що робити, якщо на місці аварії чи вибуху наряд опинився раніше служби порятунку?  Про це дізналися Вісті Ньюс.

Уперше в Україні пройшли спільні навчання патрульної поліції і ДСНС. Копів вчили рятувати потопельників, жертв ДТП і пожеж. Навчання пройшли на базі Харківського національного університету цивільного захисту.

У поліції Юрій працює два роки. За часи служби траплялося різне. І в подібній ситуації вже був. Тепер же бачить, у чому чинив правильно, а де були помилки.

Юрій Босий, інспектор патрульної поліції:

Был гололед на мосту. При совершении одного дорожно-транспортного происшествия, в тот момент произошло еще 7 дорожно-транспортных происшествий. Нужно было ограничить, оградить данный участок дороги и достать также пострадавших.

Інформація про потопаючого до поліції може надійти кожної хвилини. Як діяти, аби порятунок не закінчився трагедією, поліцейські дізналися під час навчання. Самі ж патрульні зізнаються, іноді досвіду порятунку на воді дійсно бракувало.

Євгеній Кабуш, інспектор патрульної поліції:

Був один випадок, коли дівчина, перебуваючи на водоймі (вони відпочивали), невідомо яким чином, потрапила у воду. Вона не вміла плавати, друзі були у стані алкогольного сп’яніння. Поруч проїжджали патрульні і почули поклики про допомогу. Просто не знаючи, якби знали дані навички, що сьогодні нам були демонстровані, то звичайно було трошки і не зрозуміло, яким чином дівчину дістати з води. Вона була в стані афекту.

Лише 3 жовтня в Харківській області сталося 24 пожежі та 66 аварій із загиблими. Тож навчання на базі університету цивільного захисту розмістили на 4-х локаціях. Вони демонструють щоденну роботу як ДСНС, так і патрульних – допомога потопаючим, постраждалим у пожежах та аваріях. Це найчастіші інциденти, на які виїжджають поліцейські.

Борис Кривоший,  заст. начальника факультету цивільного захисту НУЦЗУ:

Мы отработали 4 эпизода. Соответственно эпизоды сопровождались практическим показом этих упражнений. Была возможность предоставлена полицейским попробовать и опробовать те методы, которые они усвоили в результате этих показательных занятий.

Нещодавні події у Балаклії і Калинівці показали, що на навчаннях мають створювати найскладніші ситуації.

Олексій Ніколаєв, т.в.о. начальника управління ГУНП в м. Харків:

Коли були надзвичайні події в Балаклії, управління патрульної поліції виділяло 4 екіпажі і вони направлялись в Балаклію та працювали там з ДСНС пліч-о-пліч. Там вже вони набували досвіду. Так як таких ситуацій для цього не було.

Це перші в Україні міжвідомчі навчання. У майбутньому керівництво структур планує їх зробити традиційними. Адже це не тільки покращить навички порятунку правоохоронців, а й зробить спільну роботу структур більш злагодженою.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023