Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Пархомівський музей імені П.Ф. Луньова на Харківщині був урятован

Починалося все з маленького шкільного музею з півсотнею картин, а сьогодні – це унікальний комплекс, де збережені картини багатьох видатних художників. Пархомівський історико-художній музей імені П.Ф. Луньова, що на Харківщині, врятували від продажу і передали у власність однієї з місцевих громад, дізналися Вісті Ньюс.

Пархомівський музей був заснований ще у 1955 році вчителем історії середньої школи Панасом Луньовим. Тоді невеличкий шкільний музей – тепер чи не найголовніший культурний осередок Харківщини. Щороку його відвідують майже 20 000 людей. Окрім картин українських митців, музей пишається ще й всесвітньо відомими творами Шишкіна, Пікассо, Левітана, Кандинського тощо. Щоправда, історія будівлі була складною – шість років тому власник заклав її в банк. У 2017 році ж будівлю виставили на продаж.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:

Ми боялися, що цю будівлю буде комусь продано. Що наш музей потрібно буде рятувати. І разом, увесь Краснокутський район. Уся Харківщина долучилася до рятування Пархомівського художнього музею.

Тоді ж місцева влада почала шукати мецената. Будівлю викупив один з банків України.

Сергій Черненко, меценат:

Мы, увидев то, что на балансе вдруг, каким-то образом оказалось такое историческое здание, откликнулись на просьбу, которую мы услышали с разных сторон, помочь. В принципе, очень гордимся тем, что мы таким вот образом приобщились к той уже полувековой исторической традиции, которая на самом деле создала этот музей. То есть, это традиция меценатства.

30 вересня музей повернувся у власність Краснокутської громади.

 Олена Семенченко, директор Пархомівського музею ім. П.Ф. Луньова:

У житті нашого музею було кілька важливих дат, які мали значний вплив на створення, розвиток і подальшу діяльність нашого музею. І сьогодні у нас теж дуже особлива дата – Пархомівський музей отримує такий довгоочікуваний і неоціненний подарунок-пожертву.

Нагадаємо, що центральним експонатом музею є оригінал картини Пікасо “Голуб миру”.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023