Пам’ятник свині – баталії довкола постаті Жукова у Харкові загострилися

У Харкові баталії довкола постаті Жукова загострилися. У День пам’яті жертв тоталітарних репресій до бюста радянському полководцю принесли карикатури, залиті кров’ю, цеглини та славнозвісний напис «Це пам’ятник свині». Харків’яни хочуть, щоб бюст Георгію Жукову знесли. Захищати погруддя прийшли зо 2 десятки місцевих пенсіонерів. Між сторонами стався конфлікт, у який довелося втручатися поліції.

19 травня у День пам’яті жертв тоталітарних репресій біля бюста Жукова гаряче. Тут зібралися громадяни, які вимагають знести скульптуру, та захисники маршала.

Одні називають Жукова кривавим маршалом і винним у смертях тисяч українців у часи Другої світової, за те, що відправляв солдат на ворога беззбройними. Принесли з собою цеглу як символ того, що діди на війні за наказом радянського маршала йшли з нею проти кулеметів.

Євгенія, учасниця акції проти маршала Жукова:

Намальований маршал Жуков, яким ми його бачила. Це кат великої частини українського народу, яка потрапила під окупацію німецьку в 43 році. Всіх цих людей гнали до армії в тому, в чому були. Не видавали ні зброї, ні якоїсь екіпіровки. А просто як гарматне м’ясо. Українці не повинні бути гарматним м’ясом. Якщо в нас сьогодні день пам’яті політичних репресій, ми це вважаємо політичною репресією стосовно українського народу.

Ірина показує роздруківки з архівів – у 30-ті роки зникли її діди. Звинувачення адресує Жукову.

Ірина Гнипа, учасниця акції проти маршала Жукова:

Оцей маршал Смерть гнав і сказав, що, чим більше їх потоне цих хохлів у Дніпрі, тем легше висилати їх в Сибір. Я не можу змиритися з тим, що пам’ятник цьому Сатані, цьому пройдисвіту досі знаходиться в Харкові.

Не обійшлося і без другого табору – пенсіонери вийшли на захист маршала. Ці люди принесли до погруддя квіти. Зайняли своєрідну кругову оборону довкола погруддя, щоб нікого не підпустити.

Клавдія, учасниця акції на підтримку маршала Жукова:

Читала о Жукове много, потому я пришла сюда. Памятник этот нужен  нужен старшему поколению.  Я за то, что мы пережили, чтобы оно увековеченное в памятнике Жукова, сохранилось. Ну, нельзя же все ломать.

Між сторонами виникло кілька конфліктів і штовханина. У ситуацію довелося втрутитися правоохоронцям – стали кордоном між учасниками.

Акція зібрала близько двох сотень прибічників знесення Жукова та зо два десятки захисників. Для довідки, бюст Геннадію Жукову встановили в Харкові в 1994 році. 6-го травня 2018 погруддя звалили невідомі, але його того ж дня повернули на місце. Зараз активісти ГО Світанок ініціювали процедуру виведення монументу з списку пам’яток, щоб його демонтувати.

Залишити відповідь