П’ятеро звичайних людей, що саджали зелену Надію

П’ятеро самих звичайних людей з різних куточків планети довели всім, що зі пригоршні насіння і безмежного бажання може народитися цілий ліс, як дізналися Вісті Ньюс.

«Людина, що саджала Надію і пожинала Щастя», – так називають люди Джадава Пайенга, відомого також під ім’ям мула. Екологічний активіст і лісник з індійського міста Джорхат протягом декількох десятиліть висаджував дерева на березі річки Брахмапутра та доглядав за ними, перетворивши абсолютно безплідну ділянку в ліс площею до 550 гектарів, який назвали на його честь.

Спонукали чоловіка на такий благородний щодо природи та екології вчинок знайдені після повені в 1976 році рептилії, загиблі через відсутність дерев. Зараз в лісі Джадава ростуть більше десятка тисяч видів рослин і дерев, і живе величезна кількість тварин. За свої заслуги він був нагороджений четвертою за висотою суспільною нагородою Індії Падма Шрі. До речі, його роботу оцінили не тільки туристи, але і кінематографісти з усього світу, які зняли про Джадаве кілька короткометражних фільмів, найвідоміший з яких «Людина, що саджала дерева».

Ще один не менш талановитий уродженець Індії на ім’я Абдул Карім (Abdul Kareem) виростив пишний зелений ліс серед скелястих пусток в районі Kasargode, Керала (Індія). І тепер 30 акрів насаджень є домівкою для 1500 лікарських рослин, 2 000 сортів дерев, рідкісних птахів, тварин і комах.

А все почалося з того, що Карім за невеликі гроші придбав п’ять акрів кам’янистої пустки з пересохлим колодязем, де і почав активно садити зрілі паростки диких дерев. Робив він це без усіляких добрив, дозволяючи лісу рости природно. Він вірив у здатність природи, яка може заповнити себе без втручання людини, не дозволяючи прибирати з лісу навіть опале листя. Вже через три роки насадження стали схожі на дорослі дерева, вода в колодязі та рівень підземних вод значно піднялися, а сам ліс заселився птахами й тваринами. І, звичайно, Карім став новим природним героєм, чий подвиг хвилею пронісся по світовим ЗМІ.

ФОТО samorozvytok.info

Не залишився непоміченим і вчинок кмітливого африканця з Буркіна-Фасо на ім’я Якуба Савадого, який переміг посуху (сахель). У боротьбі за родючі землі своєї країни Якуба викопував лунки в землі для затримання дощової води, а в лунки поміщав солому, яка довше затримує вологу. А ще мудрий африканець підселив на поля термітів, чиї ходи зробили ґрунт пористим та пухким, а значить здатної затримати більше води.

В результаті у Якуби виріс багатий сад, потім ліс, а потім цілі гектари лісів. Африканець став героєм документального фільму «Людина, яка зупинила пустелю», знятий компанією 1080 Films і показаний на телеекранах Великобританії.

Є серед героїв екології та справжні професіонали, такі як Ернст Гетч – швейцарський дослідник і фермер, який живе в Бразилії. Його заслугою стала розробка методів рекультивації ґрунту, які сприяють природній регенерації лісів. Завдяки застосуванню своїх розробок на практиці, Ернст відродив понад 480 гектарів деградованих земель. Експеримент фермера-дослідника був поширений і адаптований до різних регіонах і клімат протягом останніх років. І, що не дивно, як і Джадана Пайенг, він став героєм документальної короткометражки.

ФОТО Rodovid.me

І на десерт, найдивовижніша людина, чий подвиг дійсно викликав приголомшливий громадський резонанс – це MC Девіс, колишній картковий гравець і бізнесмен, який вклав 90 млн $, щоб відкрити найбільший приватний заповідник у США і відновити ліси, які були повністю вирубані близько 100 років назад.

До своїх 70 років МС Девіс пройшов довгий шлях від тісного трейлера до мільйонера. Зібравши свій перший капітал в гральному бізнесі, він зайнявся торгівлею землею і правами на власність. В один зі звичайних дощових днів Девіс з волі випадку потрапив на шкільну презентацію, де барвисто розповідалося про те, як гине наша природа. Для Девіса це стало одкровенням і він з головою занурився в тему екології з тією ж пристрастю, з якою раніше грав в карти, присвятивши весь свій статок захисту природи.
Насправді, це тільки початок і проект Nokuse вже розписаний на цілих 300 років. Сам Девіс помер у 2015 році у віці 70 років, але встиг організувати свою команду, яка продовжує його справу і стати творцем центру екологічної освіти, який проводить щорічне навчання для тисяч школярів штату Флорида.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.