В Україні з 1-го травня нові правила поводжень з побутовими відходами – важливо знати

Кабінет Міністрів України у своїй постанові від 27 березня № 318 оновив деякі правила поводження з побутовими відходами фізичних та юридичних осіб у містах, селищах та селах.

Відповідно до внесених змін право вивозити такі відходи буде мати суб’єкт господарювання, який обирається сільською, селищною або міською радою на основі конкурсного відбору. Відповідно між виконавцем та замовником «послуги» укладається відповідний договір про надання послуг з вивезення побутових відходів.

Зокрема виділили такі види відходів:

– великогабаритні (перевищують розміри 50х50х50 см) – не мають змоги бути розміщені у контейнерах для сміття;

– ремонтні відходи – залишки ремонтних робіт у житлових будинках;

– небезпечні відходи – такі відходи життєдіяльності, що мають небезпечні для навколишнього середовища хімічні, фізичні чи біологічні властивості і несуть небезпеку для життя та здоров’я людей.

Збирання та перевезення до сміттєзвалищ чи сміттєпереробних комплексів здійснюється спеціально пристосованим та обладнаним відповідними механізмами транспортними засобами.

Платіжний документ має такі реквізити:

– об’єм таких відходів (окремо для кожного виду);

– тариф на надання таких послуг;

– сума, яка підлягає сплаті (оплата здійснюється вкінці кожного місяця).

*Про зміну в вартості таких послуг виконавець повідомляє замовника не пізніше ніж за 30 днів.

Деякі зміни було внесено і до Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів:

У разі запровадження роздільного збирання побутових відходів під час встановлення цін/тарифів на послугу з поводження з побутовими відходами не враховується вартість операцій з поводження з відсортованими корисними компонентами таких відходів. А тарифи поводження з кожним видом відходів зазначаються окремо.

Юрист Владислав Євтіхеєв

Залишити відповідь