Олеся Вакуленко посіла перше місце в Астані

Харків’янка посіла перше місце на міжнародному показі одягу в Астані. Лляні сукні з українським орнаментом підкорили суддів не тільки красою, але і практичністю. У кожній роботі її душа – зізнається майстриня. Адже творчість – її пристрасть і все життя, як дізнались Вісті Ньюс. Народжена в родині художників, Олеся Вакуленко в буквальному сенсі малює з дитинства. А в 2015 році дівчина навіть випустила серію етнічних розмальовок-антистрес. Як художниця створює свої шедеври, бачили наші журналісти.

Усе життя Олесі Вакуленко – творчість. З посмішкою дівчина говорить – ще на небесах просила лелеку принести її саме в сім’ю художників. Так і вийшло.

Олеся Вакуленко, переможниця етнопоказу у Казахстані:

Я четвертий художник в родині. В мене батьки художники, бабуся – народний художник України, учениця і послідовниця славнозвісної Катерини Білокур. І в принципі, народившись серед полотен, фарб, краси, квітів, пензлів і всього такого мистецького виру, напевно, що було не можливо не поринути в цей самий вир, не захопитися творчістю.

Свої перші роботи публіці Олеся показала ще у шість років. У підлітковому віці ілюструвала дитячу книгу. Пізніше, юна художниця вирішила – живопис стане її професією.

Олеся Вакуленко, переможниця етнопоказу у Казахстані:

Напевно, я пішла на факультет дизайну текстилю саме тому, що він такий, як найбільш декоративний за своїм характером, за своєю стилістикою і найбільш співпав з моїм власним баченням того, як це все має відбуватися і з моїм авторським стилем.

Завдяки дрібним деталям, персонажі української народної міфології на полотні заграють новими фарбами. Декорування одягу починалося з футболок. Пізніше дівчині захотілося створити щось незвичайне і практичне. Так у харків’янки з’явилася ідея розписувати лляні сукні. Іноді за роботою доводиться проводити по  вісімнадцять годин на день. Однак навіть втома не позбавляє її натхнення. Каже – і працює, і відпочиває одночасно. Підбір фарб і орнаменту, вимальовування кожного елементу – в усе майстриня вкладає душу. З посмішкою дівчина зізнається – іноді прокидається жіноча пристрасть до одягу. Саме зараз на ній сукня з традиційним українським орнаментом.

Олеся Вакуленко переможниця етнопоказу у Казахстані:

Якщо зображувалися дві пташки на дереві життя, то вони символізували між собою гармонію в родині – саме там любов. Якщо таких пар пташок було кілька на дереві, то вони, в принципі вважається, символізували собою душі пращурів.

Нині художниця презентує свою колекцію одягу “Дерево життя” на показах і виставках. Сукні в національному стилі презентувала Олеся і за кордоном – в Словаччині. А з етнічного марафону Астани дівчина привезла перше місце. Незважаючи на різноманітність робіт, журі найбільше сподобалася саме колекція харків’янки. У конкурсі оцінювалася не тільки етнічна складова обробки речей, але і практичність одягу. Зовсім скоро художниця представить свої роботи в Києві.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100