Одвічне питання — іпотека чи оренда квартири? Відповідь ПриватБанка

Квартирне питання для мешканців великих міст не втрачає актуальності вже багато років. Українці проблему вирішують по-різному. Хтось постійно шукає вигідні варіанти найму житла і чи не щороку змінює місце проживання. Хтось робить рішучий крок і купує квадратні метри, частіше за все  – у кредит.

Хто ж ефективніше вкладає свої кошти? Відповідь не така вже і складна. Достатньо порахувати витрати і зробити висновок. Найм 2-кімнатної квартири у Харкові у середньому коливається від 4 до 8 тис. грн на місяць. Усе залежить від району, поверху, ремонту та меблювання. Що стосується банківського кредиту на придбання власної квартири, тут розрахувати ще простіше. Достатньо зайти на сайт ПриватБанку, де калькулятор прорахує усе за вас. Так, при середній вартості двокімнатної квартири у 550 тис. грн та першого внеску у 25%, щомісячний платіж за квартиру, придбану на первинному ринку, або за житло, що перебуває у банківській заставі, складатиме 6400 грн. Якщо ж придбати квартиру такої ж вартості на вторинному ринку, щомісячна виплата складе 7000 грн.

«На перший погляд, суми на оренду та іпотеку приблизно однакові, – пояснює керівник напрямку споживчого кредитування ГРУ ПриватБанку у Харківській області Андрій Павленко. – Але різниця зовсім в іншому. І перевага іпотечних виплат безперечна. Скільки б ви не сплачували за орендоване житло – квартира не стане вашою власністю. Інша річ – іпотека.  Перший внесок та оформлення всіх документів – і ви вїзжаете у власну оселю! А можливість дострокового погашення кредиту без комісії пришвидшить розрахунки з банком і зробить вартість квадратних метрів дешевше, ніж за попереднім розрахунком».

Переваги іпотеки підкреслюються і іншими ньюансами. Ціна на житло зафіксована на весь строк договору. Незмінні також проценти. Вартість оренди ж,  як правило, коливається з курсом валюти і, зазвичай, постійно збільшується. Крім того, власник орендованого житла часто висуває певні умови проживання. Ці умови не влаштовують наймача, але він змушений з ними миритися. У власній, хоч і кредитній квартирі, господар може на свій розсуд робити ремонт, меблювати її, заводити домашніх тварин тощо.

«Сьогодні ПриватБанк пропонує прозорі та зрозумілі умови кредитування без прихованих комісій та платежів, – продовжує Андрій Павленко. – Мешканці Харківської області мають можливість придбати нерухомість, як на первинному (об’єкти, що введені в експлуатацію), так і на вторинному ринках. Банк пропонує кредитування терміном до 20 років, з початковим внеском від 25%. Ставка за кредитом від 17,9% річних (іпотека на первинному ринку). Кредит погашається щомісяця рівними платежами. Банк гарантує повний юридичний супровід угоди, а також дотримання всіх законів України під час її укладання».

З початку 2018-го року у Харківській області 81 клієнт ПриватБанку вже скористався іпотечним кредитом на суму майже у 30 000 000 гривень. Ці клієнти вже живуть у власних квартирах та будинках.

Залишити відповідь