Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Один з кращих скрипалів світу Валерій Соколов виступить в рідному Харкові (3.06)

У неділю, 3-го червня, в Будинку Алчевських відбудеться концерт Молодіжного академічного симфонічного оркестру “Слобожанський”– “Валерій Соколов: Душа скрипки”. Сольні партії виконає відомий скрипаль, лауреат міжнародних конкурсів Валерій Соколов, який грає на інструменті роботи Страдіварі.

Сьогодні Валерій Соколов плідно співпрацює з багатьма відомими оркестрами: Оркестром Бі-Бі-Сі, Оркестром де Парі, Камерним оркестром Європи, Оркестром Радіо Франції, Оркестром Баварського Радіо та багатьма іншими, а ось свій перший концерт з оркестром майбутній відомий виконавець зіграв з МАСО “Слобожанський” майже двадцять років тому. Адже він народився в Харкові, звідси почався його шлях до світового визнання. “Мені буде приємно знову виступати в Харкові з цим колективом, бачити і відчувати на сцені живий ентузіазм молодих харківських музикантів” – говорить скрипаль.

Концерти Валерія Соколова регулярно проходять в найпрестижніших концертних залах Європи: Вігмор-Холі в Лондоні, Театрі Шатле в Парижі, Консерваторії ім. Джузеппе Верді в Мілані та інших, він належить до числа небагатьох скрипалів, що грають на інструменті роботи знаменитого майстра Страдіварі. Як розповідає директор МАСО “Слобожанський” Олена Єрьоміна, такі скрипки музичні фонди, та й приватні власники, надають у користування кращим музикантам. «Я довго боявся до неї доторкнутись, – згадує Валерій про першу зустріч зі скрипкою, – але потім подумав:« Гаразд, мені ж можуть більше ніколи нічого подібного не запропонувати». Проте у мене були причини побоюватися, я чув, як «металево» можуть звучати скрипки, якщо потрапляють “не в ті руки”, коли не та школа, як може сумнівно звучати інструмент на великих сценах. Але минуло вже 10 років, і я, зрозуміло, звик».

За диригентським пультом на цьому концерті буде стояти диригент національної філармонії України Віталій Протасов, який, на відміну від Соколова, працює з оркестром вперше.

 У програмі заходу прозвучать концерти для скрипки з оркестром італійського композитора і скрипаля Нікколо Паганіні, а також американського композитора Семюела Барбера. «Ці два твори входили до репертуару сезону 2017/18 і були виконані мною на концертних майданчиках Лозанни, Женеви, Веймара – каже Валерій Соколов. – У Харкові Барбер не частий гість, але його концерт є справжньою перлиною скрипкової музики». Відповідаючи на питання про те, чи є виконання творів Паганіні, визнаного скрипаля-віртуоза, свого роду викликом для нього, маестро зізнався: «Так, звичайно – це виклик, але я ставлюся до цього концерту так само, як і до будь-якого іншого великого твору – викликом для мене є будь-скрипковий концерт».

Нагадаємо, що концерт «Валерій Соколов. Душа скрипки» відбудеться у неділю, 3-го червня, в Будинку Алчевських, о 19:00. Наступний концертний захід на сцені Будинку Алчевських пройде в п’ятницю 8 червня. Це буде концерт камерної музики під назвою «Віртуозний квінтет», в якому візьмуть участь музиканти-віртуози з США, Німеччини, Греції та України. А вже у вівторок, 12 червня, в актовому залі Харківського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України відбудеться концерт «Романтичні історії», на якому музиканти МАСО, разом із солістами з Німеччини і грецьким диригентом, кращим молодим музикантом Європи 2008 року, Діонізісом Грамменосом зіграють твори композиторів-романтиків.

Довідка

Валерій Соколов народився в 1986 році Харкові. Завдяки технічній бездоганності гри, емоційності і художньої зрілості у виконанні найскладніших творів, Валерій здобув світове визнання, а знаменитий французький режисер Бруно Монсенжон зняв про нього фільм «Скрипка в душі». Сьогодні Валерій Соколов – один з найзнаменитіших скрипалів світу. Він співпрацював з багатьма відомими оркестрами, серед яких: Оркестр      Бі-Бі-Сі, Оркестр де Парі, Камерний оркестр Європи, оркестри Радіо Франції і Баварського Радіо і іншими. Сольні концерти скрипаля регулярно проходять в найпрестижніших концертних залах Європи: Вігмор-Холі в Лондоні, Театрі Шатле в Парижі, Консерваторії ім. Джузеппе Верді в Мілані. Музикант є аспірантом Віденської консерваторії.

МАСО «Слобожанський» в Facebook: https://www.facebook.com/masoSlobozhanskiy/

Адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (колишній БК міліції).

Звук живий.

Початок – о 19:00.

Придбати квиток на концерт можна в касі МАСО «Слобожанський», тел.: 706-17-16, адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (офіс оркестру).

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023