Няня, яку обвинувачують у побитті дитини з ДЦП, заявила про погрози та переслідування

Нянька, яку обвинувачують у катуванні дитини з ДЦП, заявила про переслідування і погрози вбити її, як стало відомо Вісті Ньюс. У Харкові почалися судові засідання щодо жінки, яка побила 14-річну дівчинку. Мама жертви поставила вдома приховану камеру та побачила, як знущаються над її беззахисною дитиною.

Ця історія почалася ще в березні. Завдяки прихованій камері харків’янка Лариса Сандеві побачила, що її доньку б’є няня. У 14-річної Лєри ДЦП, тож ані розказати про знущання, ані дати відпір дитина не могла. Вже під час експертиз на тілі дівча нарахували більше сотні синців. Прокуратура інкримінує няньці тортури.

Наталя Клочко, прокурор Харківської місцевої прокуратури №1:
Правова кваліфікація на досудовому розслідуванні була легке тілесне ушкодження, але після дослідження всіх доказів, їх сукупності, було прийнято рішення про їх перекваліфікацію дій няня на ст. 127 – це катування. Встановлено, що дитина піддавалась неодноразовому фізичному насильству і побоям.

Няня – 46-річна Світлана Савченко – свої дії жодного разу так і не пояснила. З пресою не спілкується. Матері робітниця після того як її викрили, сказала, що підняла руку на дитину через поганий настрій. Сьогодні у суді обвинувачена заявила, що боїться за своє життя. Її переслідують і вже навіть нападали.

Світлана Савченко, обвинувачена в катуванні дитини:

После каждого заседания выхода в свет так называемых статей телевидения, которое показывает меня, мне действительно поступают угрозы. Меня встречают. Я не знаю, может, это просто совпадение, это какие-то маньяки, которые сопоставив это все, делают свое черное дело. Я боюсь за жизнь свою и своей дочери.

Адвокат Савченко просить суд через загрозу життю його підзахисній проводити слухання в закритому режимі. Наголошує, поліція встановлює осіб, які погрожують жінці.

Сергій Строгов, адвокат обвинуваченої:

Погроза вбивства – воно виникло саме через те, що інформація вийшла в широкі маси населення. Тобто вийшла і зробила негатив у людей. Вони вже зненавиділи Савченко, і поширювати цю ненависть я вважаю за неможливе.

Коли суддя не погодився зробити слухання закритими, адвокат подав клопотання про його відвід. Мама Лєри прохання про відсторонення судді, а до того зміну адвоката вважає затягуванням справи. Жінка воліла б найсуворішого покарання для няні, адже психологічний стан її доньки тільки зараз приходить у норму.

Лариса Сандеві, мати побитої дівчинки:

Она уже адекватнее реагирует на чужих людей, спокойнее общается со своими сверстниками. Скоро школа, она готовится идти в школу с удовольствием. Няни не будет, быстрее всего поменяю рабочий график свой я, в первой половине дня ребенок будет в школе, а во второй половине она будет со мной на работе.

Маленьку Лэру з вересня хочуть перевести до третього класу загальної школи з інклюзивною освітою. Жінці ж за катування дитини може загрожувати як максимум до 5 років в’язниці.

Залишити відповідь