Нові результати експертиз руху Дронова у справі щодо ДТП на Сумській

У Харкові продовжують судові засідання у справі ДТП на Сумській. На черговому засіданні заслухали експертів, які проводили додаткову експертизу щодо руху водія Фольксвагена Геннадія Дронова, як стало відомо Вісті Ньюс. Наступного тижня засідання заплановані два дні поспіль. Про перебіг слухання дізналися наші журналісти.

20 листопада суддя Київського райсуду Харкова заслухав експертів, які проводили повторну експертизу. Клопотання про неї подав адвокат Геннадія Дронова, одного з обвинувачених водіїв. Він  просив про відсторонення фахівців, адже вважав оцінку недостовірною. У суді заслухали 3 із 4 експертів, кожен наголосив, що роботу провів кваліфіковано.

 Анна Роман, експертка Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Бокаріуса:

Кожен експерт робив своє дослідження в рамках його компетенції. У даній експертизі було проведене відповідно до моєї компетенції відеозапис і отримання скріншотів. І тому підстави щодо моєї неупередженості, я считаю неприпустимими.

Найбільше суперечок викликало те, чи порушив Геннадій Дронов межі перехрестя. Це встановлювали за допомоги аналізу відео. Експерт Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Бокаріуса переконує, що порушення було.

Віталій Варлахов, експерт Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Бокаріуса:

Під час дослідження було встановлено, що переднє праве колесо розташовується в районі цієї лінії.  Вона проходить під автомобілем, вона проходить у районі переднього правого колеса.
Під час проведення додаткової експертизи нами було зазначено межі перехрестя та побудовано графічно межі перехрестя. А саме ближню межу перехрестя по напрямку руху автомобіля Фольксваген.  Під кутом 90 градусів до дорожнього покриття відповідно ця лінія буде проходити під передньою частиною автомобіля Фольксваген.

У підсумку суддя відхилив відвід експертів. Адвокат Сергій Перепелиця, заслухавши експертів у суді все ж із їхнім, аналізом не погоджується.

Сергій Перепелиця, адвокат Геннадія Дронова:
Вважаю, що неправомірно було відмовлено у відводі, тому що зараз ми допитували експертів, і як завжди, ні однієї відповіді ні на одне питання ми не почули. Почули, що у нас з’явився якийсь уявний кут відеозйомки, який впливає на те, де знаходиться лінія перехрестя. Уявна відстань від асфальту до автомобіля, тобто ці невідомі нам відстані впливають на відповідь експерта.

Також експерти повторно озвучили висновки про те, що обидва водії – І Геннадій Дронов, і Олена Зайцева – порушили.

Віталій Варлахов, експерт Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені Бокаріуса:

При проведенні цих експертиз було встановлено, що визначити швидкість автомобіля Лексус не представляється можливим.

Досліджувалися механізми за умови, що швидкість автомобіля Лексус була в межах 65 км до 120 км на годину, при всіх цих значеннях швидкості автомобіля Лексус, було встановлено, що дії водія автомобіля Дронова не відповідають вимогам правил дорожнього руху. Дії автомобіля Лексус також не відповідають відповідним пунктам правил дорожнього руху.

На наступному засіданні мають заслухати четверту експертку, яка наразі на лікарняному.
Окрім того у прокуратурі повідомили, що поліція і досі не знайшла одного зі свідків справи – нарколога Олену Федірко.

Ігор Омельченко, прокурор:
З приводу методів розшуку Федірко у нас є наявні тільки рапорти. Відповідно до вказаних рапортів здійснювалася виходи співробітників поліції до місця її мешкання, також, як зазначено у рапорті, здійснювалися оперативні заходи щодо її місця знаходження. Однак встановити місцезнаходження свідка не вдалося за можливе. Що стосується подальших заходів виконання ухвали, то співробітник поліції продовжують її виконувати. Якщо у нас будуть якісь відомості щодо її виконання, то суд буде про це повідомлений.

Наступні засідання відбудуться вже 26 і 27 листопада.

Залишити відповідь