Не повторити Кемерово – у Харкові евакуювали кінозал у ТРЦ

Коли біда вчить. Вісті Ньюс вже повідомляли, що в Україні на державному рівні зобов’язали перевірити всі торговельні центри та ТРЦ щодо відповідності пожежним нормам. У Харкові моніторинг почали з навчань у “Французькому бульварі”. Сценарій взяли схожий на Кемерово, тож як через пожежу евакуювали кінозали та власне, як діяти уразі вогняного лиха відвідувачам, діналися наші журналісти.

Лампи на стінах та зелений напис “вихід” – часто це відволікає під час перегляду фільмів у кінотеатрах. Але не поспішайте скаржитися. Це ваш шлях до порятунку уразі біди. Переконатися в цьому змогли глядачі кіно в харківському ТРЦ “Французький бульвар”. На щастя, і відвідувачі, і саме лихо постановочні. Тут провели показові навчання для персоналу та ДСНС.
Так імітують загоряння через проводку в холодильнику. За легендою навчань, автоматична система пожежогасіння не спрацювала і порятунок до приїзду пожежників проводять “вручну”.

Відвідувачі мають дослухатися і до працівників ТРЦ, і до порад по гучномовцю:
Увага, шановні працівники та гості, адміністрація повідомляє, що в приміщенні виникла пожежа. Просимо вас зберігати спокій та спуститися по сходових клітках на перший поверх і спуститися на вулицю.
Через задимлення лишати приміщення неможна. Ви втратите свідомість, надихавшись димом. Для виходу є інший двері, зазвичай, у кінотеатрах їх 2. Цікаво, що за весь час роботи в контролера Олександри жодного разу не спитали, де порятунок.

Олександра, контролер кінозалу:
В каждом зале есть эваковыход, но в этом зале есть еще 2 за экранами.

З цього кінозалу глядачі можуть також вийти на балкон просто неба. Якщо інші виходи заблоковані, люди мають чекати на рятувальників.

Щоб пересвідчитися, як і що робити, можна набрати оператора 101 або 112, там чітко спрямують кожен ваш крок.
За відпрацьованими правилами, узимку рятувальники мають прибути на подібний об’єкт за максимум 10 хвилин від сигналу про надзвичайну подію. У перші та найважливіші хвилини НП порятунок людей на плечах співробітників установ. Тож зранку п’ятниці ДСНСники відпрацьовували, що має робити персонал центру, і як повинні діяти всі служби – від патрульних і медиків до пожежників і психологів. З цих навчань у Харкові стартує велика перевірка ТРЦ. Надалі будуть залучати до навчань і відвідувачів.

Олександр Волобуєв, голова Управління ДСНС в Харківській області:

Трагедия в Кемерово заставила нас принять и провести ряд организационных и профилактических мероприятий. С сегодняшнего дня начинается отработка крупных ТРЦ, объектов с массовым пребыванием людей, и мы начинаем с показательных учений. Конечно, есть свои особенности. То, что большие площади, то, что много торговых точек, которые отвлекают внимание, и люди-посетители расслаблены. И задача обслуживающего персонала в том, чтобы держать и информировать о том, какие действия им проводить в случае возникновения пожара.

Навчання проходять на кількох локаціях – як і в житті – поки пожежні рушають до місця загоряння, рятувальники виносять постраждалих і передають або медикам.

Медики надають допомогу вдаваному постраждалому:

Что-то где-то болит, что-то беспокоит?

Людей зустрічають психологи. Вони ж дають пораду іншим.

Єлизавета Новікова, психолог ГУ ДСНС в Харківській області:

Если человек может совладать со своими эмоциями, то он должен успокоить того человека, который паникует. Встряхнуть его и сказать ему – держи себя в руках и давай помогать и спасать остальных. Это самое основное и самое элементарное, что может сделать человек, который может совладать со своими эмоциями.

ТРЦ “Французький бульвар” – це 5-поверхова будівля площею 66 тисяч кв метрів. Тут 15 розважальних центрів і більше 150 магазинів. В адміністрації наголошують, це тільки на навчаннях спеціально не вмикали протипожежну систему, щоб максимально загострити ситуацію для тренування. У реальності автоматична та спрацьовує на загоряння чи дим.

Андрій Волков, директор ТРЦ “Французький бульвар”:

Всего по торговому центру расположено 75 эвакуационных дверей. Все они находятся в зоне доступа наших посетителей. Безопасность в торговом центре организована таким образом, что при задымлении либо открытом огне срабатывают пожарные датчики и срабатывает пожарная сигнализация с передачей на пульт наблюдения.

Вже після навчань ТРЦ заповнюють відвідувачі. Родина Карасів приходить сюди й відпочивати, і займатися спортом. Після Кемерово почали розглядати не тільки вітрини, а і пожежні виходи та шукати поглядом вогнегасники.

Віктор, Євгенія, Луїза та Віка Карасі:

Конечно, мы и до того, как все случилось, задумывались, если вдруг пожар, куда бежать? То есть выход есть, написано, но, а дальше. Есть такие места, что оттуда вообще тяжело выйти, вот сейчас тоже ходим, смотрим. Я допустим нигде на стене не увидел план эвакуации. Мне стало интересно. Потому что расположены магазины таким образом, как лабиринтом, ты можешь побежать в какую-то сторону, а там тупик. И все.

Чи виявили порушення у діях персоналу або самих рятувальників на п’ятничних навчаннях, дасть оцінку керівництво Служби порятунку області. Роботу мають проаналізувати, щоб усі врахували зауваження та виправили недоліки. Усього в Харківській області до кінця року мають провести 6 000 пожежних тренувань і перевірок.

Залишити відповідь