Наталія Мосейчук та EdCamp Ukraine просять харків’ян принести книжки для дітей, що навчаються у лікарнях

Найбільша в Україні вчительська спільнота EdCamp Ukraine, що налічує більше 20 000 учасників і учасниць, та кураторка проекту Школа супергероїв, засновниця проекту «Право на освіту», телеведуча Наталія Мосейчук, просять усіх небайдужих принести книжки, які могли б читати діти, що лежать у лікарнях, в тому числі – з онкологічними захворюваннями, про це повідомляє Facebook-захід  

Акція «Учительство – дітям: книжки про супергероїв і супергероїнь» відбудеться 7 липня о 21:00 на площі Конституції – на закінчення першого дня П’ятої національної освітянської (не)конференції EdCamp Ukraine 2019. «Це має бути книга, яка здатна підтримати дух дитини та водночас давати їй якусь інформацію, адже кожна дитина повинна навчатися доти, доки вона на це здатна, — говорить віце-голова EdCamp Ukraine з партнерства і комунікації Ірина Міньковська. — Найкраще, щоб це була сучасна дитяча або підліткова книга. Буде круто, якщо ви вкладете в книжки свої побажання юним читачам та читачкам, добрі натхненні слова».

«Подумайте: яку б книгу ви радили прочитати сучасним дітям? — додає голова ГО «Маленьке серце з мистецтвом», засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова. — Який бестселер поставили би на поличці маленьких дослідників та експериментаторів? Що з актуальної художньої літератури справжній musthave?».

Книжки будуть передані у Бібліотеку Супергероїв, якою користуються маленькі пацієнти національної лікарні «ОХМАТДИТ» — учні Школи Супергероїв. Ця акція є частиною проекту «Право на освіту», суть якого — надання якісної шкільної освіти дітям, які знаходяться у медичних закладах. Наталія Мосейчук презентувала цей проект на EdCamp Ukraine 2018. Едкемпівська спільнота переконана: викладати в лікарнях мають найкращі вчителі та вчительки.

Сьогодні завдяки проекту школи працюють у київській лікарні № 7, Охматдиті, лікарнях Львову, планується відкриття школи в опіковому центрі у Києві, міській та обласній лікарнях Житомира. А в найближчому майбутньому школа має з’явитися в кожному медзакладі, де діти проводять довгий час – рабоча група проекту домоглися затвердження Положення про здобуття середньої освіти дітьми, які перебувають у лікарнях. На оплату праці вчителів та вчительок в таких школах у держбюджеті виділено 12 мільйонів гривень.

«У якийсь момент кількість сюжетів про онкохворих дітей в лікарнях почала зашкалювати. Складалося враження, що наша країна — один великий дитячий онкодиспансер, — говорить телеведуча. — Ми збирали і продовжуємо збирати кошти для порятунку дитячих життів. Ми рятували і втрачали. У якийсь момент ми подумали, що витягати малюків з цієї прірви можна, паралельно навчаючи їх».

Там же, на площі Конституції, понад тисяча вчителів і учительок встановлять національний рекорд на підтримку статусу вчительської професії, провівши акцію#ВЧИТЕЛЮЙ заради Хороших Людей. Тож усі, хто принесе книжки, зможуть стати свідками акції та висловити свою повагу вчительству. Онлайн із трансляцією на екран на площі підключаться EdCamp-спільноти з 25-ти регіонів України, а дитячий колектив «Little Blues» виконає рок-версію гімну України.

Нагадаємо, на EdCamp Ukraine 2019 зберуться понад тисячу освітян та експертів із освіти й суміжних галузей з усієї України та ще двадцяти країн. Темою (не)конференції буде «Хороша людина. Зрощуємо в Україні», а ключовими питаннями – збереження та розвиток реформи Нової української школи, підвищення статусу вчителів та вчительок для суспільства та самих себе та початок впровадження в Україні системи соціально-емоційного та етичного навчання SEE Learning, розробленої в американському університеті Ейморі за підтримки Нобелівського лауреату премії миру Далай-Лами XIV та участі низки світових університетів.

Залишити відповідь