Найдорожча шахтарська каска – дивовижний рекорд України

Каска – це спецзасіб для захисту, функціональний елемент одягу шахтаря, але, коли його береться створити українська ювелір, каска перетворюється на справжній витвір мистецтва.
Презентували каску в Києві ще в 2013 році. Коштує вона 43 000 доларів. Тобто за одну таку можна купити понад 20 000 звичайних, як стало відомо Вісті Ньюс.

ФОТО mignews.com.ua
ФОТО mignews.com.ua
ФОТО mignews.com.ua

Щоб вийшла така краса, донеччанці Тетяні Калюжній знадобилося 2,5 роки. Ще б пак, обробляти Тетяна взялася вартісні та дорогоцінні метали – срібло 960 проби, латунь і 142 чорних індійських алмази (10,16 карата). І, звісно, на шахтарській касці шахтарські скарби – 2 види антрациту, найдорожчого і найбільш блискучого та теплого виду вугілля. В одному з них багато вкраплень піриту – золотавих смужок.
Важить виріб 3 кг 300 г.
Головний задум – створити не просто символ праці, а оберіг для людей однієї з найнебезпечніших робочих професій. Тому витвір зроблений цільно. Куди легше було змонтувати його з фрагментів, але тоді, на думку автора, він не мав би сили. Ще одним наповнювачем сили стала молитва до великомучениці Варвари.Текст майстриня розмістила на верхній частині каски. Чому саме ця свята? Саме у неї просять захисту від раптової смерті та небезпек під землею.
Стало місця на здавалося б невеличкій стандартній касці й цілому художньому полотну. На ній вигравійовані тематичні барельєфи. Їх 16, і в них розповідь про труд шахтаря, те, як саме видобувають вугілля в Україні на шахтах Донбасу. Досягнення “найдорожча каска” зареєстрували в Національному реєстрі рекордів України у номінації мистецтво. Цікаво, що вугілля для каски-рекордсмена видобули з шахти ім. Засядька та Торезантрацит. Його ювелір власноруч дістала на поверхню.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.