На волю після помилування Президента – перша в Україні довічниця звільнена

Замість довічного ув’язнення через 20 років в’язниці – воля. У Харкові з Качанівської колонії звільнили Любов Кушинську, як стало відомо Вісті Ньюс. Вона стала першою жінкою-довічницею, яку помилував Президент. 53-річну львів’янку визнали винною у подвійному вбивстві. Вона фактично відсиділа більше 20 років, а з урахуванням закону Савченко її ув’язнення сягнуло 27 років і 9 місяців. Свою провину за весь цей час Кушинська не визнала.

В історії України відтепер є перша помилувана довічниця. У березні Президент видав відповідний наказ, і за більше ніж 20 років за ґратами Любов Кушинська вільна.

Вирок – тоді 34-річна львів’янка Любов Кушинська отримала у грудні 1997 року. Суд визнав жінку винною у вбивстві двох людей – лікаря Ореста Ціньковського і його зятя – підприємця Ярослава Дроджаля. Слідчі назвали мотивом злочину квартиру, яку чоловіки хотіли продати за допомоги Кушинської. Жінка тоді займалася нерухомістю та збиралася привласнити помешкання. Щоправда, сама Кушинська вини так і не визнала.

Любов Кушинська, помилувана довічниця:
Я не можу признати провину тому, що я не скоювала злочину. Ніколи не визнавала і не визнаю.

Усі ці роки львів’янка звинувачувала Романа Станіка, колишнього чоловіка екс-міністра юстиції України, мовляв, справа у грошах.

Любов Кушинськ, помилувана довічниця:
Мій вирок замовлений, не могу стверджувати на 100%, але звинувачую її чоловіка. Тому що справа сфабрикована. Він мені заборгував надзвичайно велику суму – півмільйона доларів. І я більше ніж переконана, що це його рук робота.

У матеріалах справи йдеться про те, що помилувана особисто застрелила підприємця. Другого чоловіка вбив її водій. Щоб добити, обом чоловікам горло перерізала сама Кушинська. Перевірка ж на поліграфі не підтвердила вину Кушинської. Тому захист помилуваної в найближчі тижні планує звернутися до суду, аби спробувати довести невинуватість жінки. Адвокат говорить, має нові докази.

Андрій Федур, адвокат:
Вирок по ній залишився, і цей вирок є чинним. Я вважаю, що вона була незаконно засуджена, і я розраховую на те, що нам вдасться це довести в судовому порядку.
Першу президентську помилувану зустрічають під Качанівською колонією із квітами кілька друзів. Родина чекає в Києві.

Яна Калениченко, подруга помилуваної довічниці:
Дочка не смогла приехать, мама умерла. А дочка не смогла, да и сама Люба не хотела, чтобы она приезжала. Ей тяжело очень.

Перше, що планує зробити на волі Любов, це похід до церкви, а далі жінка займеться судами. Наразі тільки в Харківській області таких, як Кушинська – довічниць – ще 22 жінки.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100