На великій сцені ХНАТОБу вперше виходить вистава на музику Сергія Прокоф’єва «Любов до трьох апельсинів»

Схід Опера, єдиний національний театр опери та балету на сході України, вперше в своїй історії випускає комічну оперу на музику Сергія Прокоф’єва «Любов до трьох апельсинів» за казкою Карло Гоцці, яка зараз не представлена в репертуарах жодного з українських театрів.

Головний режисер Схід Опера Армен Калоян, який є постановником опери, відзначив, що Харківська національна опера схильна до неочікуваних постановок.

Він нагадав, що у театрі йде опера Чайковського «Мазепа» в редакції, яка раніше була представлена лише у Канаді та США та показує Мазепу як національного героя. В цьому сезоні, додав він, Схід Опера випустила мюзикл My Way за всесвітньо відомими хітами та перший в Україні балет на музику Вагнера «Містерії Пандори», а тепер випускає грандіозну постановку, в якій на сцені задіяно більше 140 артистів: не тільки оперна трупа, але й хор та балет.

Харків не має переваг туристичних міст, як Львів та Одеса, або переваг столиці як Київ. Будівля нашого театру не є перлиною архітектури та історичною пам’яткою. То ж ми змушені постійно компенсувати це власним пошуком, робити щось дійсно нове, еспериментувати з форматами, щоб привернути увагу глядача. І «Любов до трьох апельсинів» ми робили без того «серйозного» ореолу, яким часто «догружають» цю оперу постановники. Ми випускаємо саме комічну оперу, таку собі казку для дорослих, йдучи від погляду автору, – сказав А.Калоян.

Опера поставлена у дусі комедії Дель арте, з ексцентричним гримом, стилізованими костюмами, елементами пантоміми, виразною фізичною характерністю персонажів.

Диригент-постановник Дмитро Морозов вважає змістовний та музичний матеріал дуже актуальним.

Не дивлячись на те, що оперу було створено сторіччя тому, її проблематика досі актуальна, адже за колективними, узагальнюючими образами вгадуються типажі, які ми постійно зустрічаємо в реальному житті. А музика складна, у Прокоф’єва взагалі немає простої музики: нові гармонії, блискуча оркестровка, насичена технічними труднощами для всіх інструментів. Дуже складна та цікава робота, – сказав він.

Сценонграфію та костюми для опери зробила відома театральна художниця Алія Байтенова, постановником хореографчних номерів стала зірка телевізійних танцювальних шоу Олена Пуль.

Прем’єрні покази відбудуться 5, 6 та 13 липня в рамках фестивалю Summer Opera Fest, на якому представлено всі нові вистави 143 театрального сезону, який добігає кінця у Схід Опера.

Схід OPERA – новий бренд Харківського національного академічного театру опери та балету ім.М.В.Лисенка. Заснований в 1875 році, сьогодні є єдиним національним театром опери та балету на Сході України. У репертуарі – 65 оперних і балетних постановок. Тільки театральна трупа об’єднує понад 300 артистів, а всього тут працюють майже 750 осіб. Новий бренд покликаний оновити сприйняття театру, підкреслити його відкритість новому і націленість на просування актуальної української та світової культури в молодіжне середовище.

Залишити відповідь