На метрополітен у Харкові банки дають 320 млн євро

Міжнародні банки дають кошти на будівництво метрополітену в Харкові. Президент України підписав угоди з представниками ЄБРР і Європейського інвестиційного банку про виділення кредитів. Йдеться про 320 млн євро, як стало відомо Вісті Ньюс.


11-го грудня у столиці підписали фінальні угоди про надання Україні кредитів на розширення метрополітену в Харкові. Переговори з міжнародними фінансовими установами закінчилися. У підсумку назвали суми, за які місто-мільйонник продовжить будівництво.
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Ресурси надані в кількості 330 млн — по 160 від Європейського інвестиційного банку під 0,6% річних та 160 млн від Європейського банку реконструкції та розвитку України під 0,72% річних. 10 млн євро — це будуть кошти від міського бюджету, міста Харкова.
Нагадаємо, що за міські кошти вже почали будувати тунелі для майбутнього депо. Кредити, надані міжнародними банками, дозволять закінчити так звану «зелену гілку» підземки. Йдеться одразу про 2-і станції у напрямку міжнародного аеропорту — Державінську та Одеську. Також сума достатня і для оновлень існуючої інфраструктури метро.
Петро Порошенко, Президент України:
Буде побудоване депо, буде оновлений, доданий і модернізований рухомий склад — більше 85 вагонів метро будуть придбані за рахунок цих коштів.
Фінансування ЄБРР цього проекту є проявом підтримки Європейським банком реконструкції та розвитку України, на цьому наголосили міжнародні партнери під час церемонії підписання. Також підтримка саме розвитку метрополітену є складовою турботи про екологію другого за розмірами міста України.
Франсіс Маліж, керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу:
Вона відкриває нові транспортні можливості та поліпшує життя мешканців чудового міста Харків. Це є найбільший проект, який ми підписуємо цього року в Україні.
Усі заплановані об’єкти мають закінчити за 4 роки, депо має з’явитися в Харкові раніше — за рік.

Новини. Харків&Україна visti.news

bigmir)net TOP 100