Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

На концерті МАСО “Слобожанський” вперше виступить учениця Монсеррат Кабальє (21.09)

У найближчу п’ятницю, 21 вересня, в Будинку Алчевських відбудеться концерт Молодіжного академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» – «Шедеври світової оперної та симфонічної класики», на якому молоді харківські музиканти, разом зі своїми київськими однолітками виконають відомі оперні та маловідомі симфонічні твори. Оперні партії заспіває Дар’я Литовченко – учениця легендарної Монсеррат Кабальє.
Для лауреата міжнародних конкурсів Дар’ї Литовченко (сопрано) цей концерт буде першим виступом в Харкові. Дар’я – півфіналістка міжнародного конкурсу імені Монсеррат Кабальє і учасниця майстер-класів легендарної іспанської оперної співачки.
Монсеррат кожного разу проводить майстер-класи для учасників конкурсу її імені в Сарагосі (Іспанія) – говорить Дар’я, – У 2013 році мені пощастило вийти до півфіналу цього престижного конкурсу.
У першому відділенні концерту прозвучать фрагменти з опер Джакоммо Пуччіні, П’єтро Масканьї і Шарля Гуно.
Ми з диригентом Іваном Чередніченко спеціально вибрали оперні твори різних епох і композиторів для того, щоб кожен слухач зміг знайти те, що ближче йому” – розповідає Дар’я Литовченко.
А в другому відділенні глядачі почують симфонію No2 Яна Сібеліуса, яка, на думку диригента, незаслужено рідко виконується і оспівує велич і красу суворої північної природи.
Керувати МАСО «Слобожанський» цього разу буде Іван Чередниченко – диригент академічного симфонічного оркестру Дніпровської філармонії та, одночасно, диригент Київського муніципального театру опери і балету для дітей та юнацтва. Іван – лауреат міжнародних конкурсів, а в 2016 році за його участю в Баварській Державній опері відбулася світова прем’єра опери Mauershau сучасного німецького композитора Хауке Берхайде. У березні цього року диригент вже виступав в Харкові. На фестивалі Kharkiv Music Fest він диригував збірним оркестром з кращих музикантів України. З молодіжним оркестром Іван виступить вперше.
Мені подобається співпрацювати з різними колективами. – каже маестро. – Кожен колектив унікальний, у кожного свій звук, свої традиції. Адже не лише я пропоную свою версію прочитання твору колективу, а й колектив пропонує мені свою, завжди цікаво, що з цього виходить.
Грати класичні твори кожного раз по-новому – вже стало традицією колективу – вважає директор МАСО “Слобожанський” Олена Єрьоміна, це робить кожен концерт оркестру унікальним і цікавими для глядачів.
Нагадаємо, що концерт «Шедеври світової оперної та симфонічної класики» пройде в Будинку Алчевських 21 вересня. А вже наступної п’ятниці, 28 вересня, там же відбудеться концерт оркестру за участю відомого скрипаля Валерія Соколова, який так і називається “Валерій Соколов”. Початок заходів о 19:00.
МАСО «Слобожанський» в Facebook: https://www.facebook.com/masoSlobozhanskiy/ Адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (Будинок Алчевських, колишній БК міліції).
Звук живий.
Початок – о 19:00.
Придбати квитки на концерт можна в касі МАСО «Слобожанський», тел .: 706-17-16, адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (офіс оркестру).
На сервісі “Інтернет-білет”, за посиланням: https://kharkov.internet-bilet.ua/shedevri-mirovoy-opernoy-i-simfonicheskoy-klassiki
На сервісі “Karabas.com”, за посиланням: https://kharkov.karabas.com/shedevry-mirovoj-opernoj-i-simfonicheskoj-klassiki
Довідка:
Дар’я Литовченко. Народилася 02.05.1989р. Солістка-вокалістка Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Лауреат музичних конкурсів в Україні, Польщі, Іспанії, учасниця майстер-класів іспанської оперної співачки Монсеррат Кабальє.
Іван Чередніченко. Народився 10.06.1987р. Диригент академічного симфонічного оркестру Дніпровської філармонії і, одночасно, диригент Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Закінчив з відзнакою факультет оперно-симфонічного диригування Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського (2014 року, клас народного артиста України, професора Алліна Власенка). Брав участь у багатьох конкурсах диригентів в Україні, Польщі, Франції. Співпрацював з Національним симфонічним оркестром Республіки Молдова, Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, Національною заслуженою академічною капелою України «Думка», оркестром і хором Баварської Державної Опери (Німеччина), Гамбурзьким філармонічним оркестром (Німеччина), симфонічним оркестром філармонії Подляска (Польща). У червні 2016 року був запрошений до Баварської Державної опери музичним асистентом і другим диригентом на постановку світової прем’єри опери Х. Берхайде Mauershau. У березні 2018 року був диригентом концерту «БАХ-333», в рамках фестивалю “Kharkiv MusicFest”, де керував збірним оркестром всіх концертмейстерів України.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023