На концерті «Класична феєрія» зібрали 247 352 грн на принтер Брайля для Харківського НВК ім. Короленка

На благодійному концерті «Класична феєрія», який відбувся на сцені ХНАТОБ минулої п’ятниці, 21 грудня, зібрано 247 352 гривень. Найближчим часом за ці кошти буде придбано принтер Брайля для Харківського навчально-виховного комплексу ім. В. Г. Короленка. На ньому для незрячих і слабозорих вихованців школи, будуть друкуватися підручники і ноти.

Благодійні концерти «Класична феєрія» проходять в Харкові щорічно, напередодні Нового року. Крім популяризації класичної музики, на них збирають кошти для того чи іншого дитячого закладу. Цього разу благодійну допомогу, у вигляді принтера Брайля, отримає Харківський НВК ім. Короленка. Співорганізатор концерту, голова правління благодійного фонду «Забота» і директор МАСО “Слобожанський” Олена Єрьоміна розповідає: «Спасибі всім, хто брав участь в проекті. А таких людей чимало – музиканти, меценати, вчителі, батьки, представники влади, журналісти і, звичайно ж, глядачі, а також ті, хто перерахував кошти на благодійний рахунок. Вся решта необхідної суми, близько 50 000 грн, буде додана від фонду «Забота».

Цього року для участі в благодійному концерті, в Харкові зібралися музиканти світового рівня – віолончеліст Ласло Феніо (Німеччина), скрипаль – Даніїл Австріх (Німеччина), кларнетист – Сергій Дворніченко (США), альтист Олександр Дворніченко (Україна), дудукіст Арутюн Чколян ( Вірменія), а також Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський», яким керував заслужений діяч мистецтв України – Юрій Яковенко. На думку художнього керівника проекту і одного з його засновників Олександра Дворніченка, концерт пройшов на найвищому професійному та художньому рівні. Він з вдячністю підкреслює, що ніхто з музикантів за виступи на концерті не отримує гонорарів, і це є їхнім внеском у справу допомоги дітям. У позитивному враженні від заходу і його учасники. Скрипаль Даніїл Австріх бере участь в благодійному проекті ось уже п’ятий рік поспіль. Відразу після концерту, натхненний теплим прийомом глядачів і роботою музикантів МАСО, Даніїл сказав, що готовий брати участь і в наступній “Класичній Феєрії”, щоб в черговий раз, через своє мистецтво, подарувати дітям свято. Батько п’ятьох дітей Ласло Феніо також вважає, що підтримувати дітей дуже важливо. З «Класичною Феєрією», віолончеліста пов’язує своя історія. Пару років тому в одного з його синів виявили пухлину мозку, але все закінчилося благополучно – дитина одужала. З того часу музикант в повній мірі відчув себе частиною проекту, спрямованого на допомогу дітям. Він теж відзначає, що за минулий рік значно зросла виконавська майстерність музикантів Молодіжного оркестру. Арутюн Чколян побував в Харкові вперше. На концерті він грав на вірменських народних інструментах – дудуці і зурні, а з Молодіжним оркестром познайомився лише на репетиціях. Тепер, вірменський музикант стверджує, що виступати з молодіжним колективом для нього було великою честю.

З захопленням зустріла харківська публіка виконані іменитими музикантами твори Петра Чайковського, Джоаккіно Россіні, Людвіга Бетховена, Антоніо Вівальді та інших, а Концерт для віолончелі з оркестром Каміля Сен-Санса, зіграний Ласло Феніо, як і минулого року, викликав бурю овацій. Припали до смаку слухачам і мелодії вірменських народних інструментів – дудука і зурни, на яких грав Арутюн Чколян. А відкрився концерт виступом хору слабозорих дітей з Харківського навчально-виховного комплексу ім. В. Г. Короленка, які заспівали українську народну пісню “Щедрик” в обробці Миколи Леонтовича.

У числі почесних гостей, що відвідали концерт, були голова ХОДА Юлія Світлична і Народний депутат України, представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

Юлія Світлична нагородила учасників та організаторів концерту грамотами та подяками голови Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради. Звертаючись до присутніх, голова ХОДА подякувала всім за підтримку благородного починання: «Це дуже добра справа, яка дозволить не тільки допомогти дітям з особливими потребами, але також дасть можливість доторкнутися до великого мистецтва. І ми з задоволенням долучаємося до нього і будемо надалі підтримувати такі хороші ініціативи, які несуть добро». А Ірина Луценко передала усім присутнім вітання від Президента України Петра Порошенка і його дружини Марини, зазначивши, що очолюваний нею фонд, працює над впровадженням інклюзивної освіти в Україні.

За словами Олени Єрьоміної принтер Брайля надійде в розпорядження Харківського навчально-виховного комплексу ім. В.Г. Короленка вже найближчим часом: «Відразу після свят замовимо принтер і все супутнє обладнання (біндер, шумозахисні шафа і все програмне забезпечення до принтера).  Терміни поставки ще не підтвердили, але ми все дуже сподіваємося, що вже в січні в УВК почнуть ним користуватися ».

Онлайн ресурси:

Залишити відповідь