На Харківщині збільшилась кількість домоволодінь з сонячними електростанціями

На Харківщині намітилася тенденція щодо збільшення домоволодінь, які встановили сонячні електростанції. Можливість продавати електроенергію державі згідно з діючим «зеленим тарифом» через відновлювальні джерела енергії зацікавлює все більше людей. Йдеться, як про приватних, так і юридичних осіб. Така позитивна динаміка встановлення сонячних батарей продиктована рентабельністю, доступністю, екологічністю та відсутністю ліцензування. 25-го квітня Верховна Рада прийняла законопроект, яким змінила регулювання галузі відновлюваної енергетики в Україні. Вже 14-го травня зміни розгляне Президент. Що передбачає реформа зеленої енергетики та що з цього приводу думають харків’яни, дізнавалися наші журналісти.

До встановлення сонячних батарей у себе вдома Ігор підійшов ґрунтовно: дізнавався через друзів, моніторив Інтернет. Навіть запрошував до власної оселі представників компанії зі встановлення сонячних фотоелектричних модулів. Але говорить усе було не те. Тільки після відвідування спеціалізованої виставки прийняв рішення  у нього будуть батареї.

Iгор Шавленко, власник домашньої сонячної станції:

Те панели, которые мне предлагала первая фирма, они были более старые, мощностью 260. А «Теплодом» уже предложил совместно с «Атмосферой» панели 305. Получается, при той же площади мощность больше. В этих фирмах панели идут вперёд, нет застоя. В июне ожидают поступления 330.

Харків’янин розмістив панелі на даху, цьому ідеально сприяла конструкція  жодного затіненого місця. Фахівці “Теplodom.net.ua” та «Атмосфери» порадили господарю встановити бiльш потужнi та довговiчнi монокристалiчнi панелi.

Iгор Шавленко, власник домашньої сонячної станцiї:

Я заказал панели, которые мне понравились, они приехали буквально через 2 недели, а самоустановка заняла от 3 до 5 дней. Специально были крепления, которые под данный вид крыши, металлочерепицу.

Дмитро Денисенко, представник компанii “Теplodom.net.ua”:

Мы приезжаем на место, исследуем конструкцию, возможно ли там строить станцию, опасно или нет, какой тип, крыло и какой выбрать крепеж. Мы подходим к каждой крыше индивидуально. Для каждого вида кровли есть свои крепежи, которые не дают ни протечек, ни проблем, выдерживают профиля все снеговые нагрузки, это все рассчитывается.

Що ж стосується догляду за сонячною станцiєю, то вiд пилу панелi треба чистити не менш нiж двічі на рік, вiд снiгу – залежно вiд обсягу опадiв. Власники ж батарей вже перевірили  установлення і догляд за станціями альтернативної енергетики окупаються. Перерахування сонячної енергiї в Українi наразi вiдбувається згiдно з «зеленим тарифом», а саме 15 євроцентiв за 1 кВт.

Iгор Шавленко, власник домашньої сонячної станцiї:

Мне сразу дали распечатку какая будет генерация, помесячно, по годам, дали графики. И согласно этим графикам, я вот сейчас сравниваю за март и апрель у меня практически идеально.

До слова, усі провідні країни Європи вже давно використовують «Зелений тариф». А Саудівська Аравія взагалі планує інвестувати близько 200 мільярдів доларів у цю галузь, Каліфорнія і Флорида частково перейде на сонячну енергетику. Наразі в Україні та Харківщині ж спостерігається зниження цін на встановлення «домашніх» сонячних станцій, що особливо вигідно українцям. Так можуть заощаджувати при постійному підвищенні вартості на оплату електроенергії. Фахівці порахували, постійний дохід та окупність приходять вже за 5 років. Аби жартують власники таких станцій, було сонячно.

Людмила Алдохiна, представник компанii “Атмосфера”:

В 2016 году было установлено порядка 40 солнечных станций, на сегодняшний день это более 200. Динамика, рост очень большой. Этому способствует «Зеленый тариф», который на сегодняшний день самый высокий в Европе. Люди по-тихоньку узнают по этой теме, они понимают, что это и спасение экологии и возможность заработать.

Днями Президент має розглянути та підписати або відправити на доопрацювання нові правила роботи з сонячними домашніми станціями. Відповідно до старого закону потужність станцій має дорівнювати вiд 5 до 30 кВт. Але в новому проекті потужнiсть хочуть збільшити до 50 кВт. Є ще низка можливих змін:

Людмила Алдохiна, представник компанii “Атмосфера”:

Убрали возможность устанавливать на земле, необходимо сделать капитальное сооружение, и на нем установить солнечную станцию. Что это за конструкция, как она должна выглядеть, этого в законе нет. Закон достаточно сырой. Для накрышных станций изменений никаких нет, кроме того, что увеличивается мощность до 50 кВт. Однако, где такие крыши взять?

Йдеться про дахівки площею не менш нiж 250 квадратних метрів. До всього дах має бути повернений на південь. Усе це ускладнює впровадження зеленої, а значить екологічної та більш дешевої енергетики  для українців.

Людмила Алдохiна, представник компанii “Атмосфера”:

От наших компаний написаны письма с протестом против этих правок в Закон. Мы надеемся, что Президент нас услышит и внесет необходимые изменения и сделает для людей благо.

Залишити відповідь