На Харківщині встигли сформувати виборчі комісії в останні години

У понеділок ЦВК завершила процес реєстрації офіційних спостерігачів під час повторного голосування на чергових виборах Президента України. Всього зареєстрували 2 700 осіб від 20 міжнародних організацій та 21 країни. І також у понеділок фінішував набір членів комісій. З цим виникла проблема в 9 областях.

У Харківській області було 7 так званих “проблемних” ОВК. Ці окружні виборчі комісії до останнього не могли набрати повного комплекту. У трійці останніх це встигла зробити ОВК № 171. У ній понад 80 виборчих дільниць, на яких не вистачало 7 десятків людей від штабу одного з кандидатів. Тож сформували ДВК тут у неділю, а тільки вночі понеділка все ж донабрали людей.

Віктор Стратілат, голова ОВК ТВО №171:

Остання прийшла у 22 з чимось з іншого району міста для того, щоб подати документи на роботу в ДВК. Ну, слава Богу, у нас повний комплект, навіть зараз ідуть люди. ми їм телефонували, вони не змогли приїхати. Якщо люди будуть відмовлятися працювати в тих чи інших виборчих комісіях, то у нас навіть є резерв.

Спостерігачі від громадянської мережі “ОПОРА” моніторили ситуацію з наповненням. За їхніми даними, в області були ОВК, на яких не вистачало і по 600-700 людей. Урешті, всі ОВК все ж встигли набрати. Закон передбачає механізм наповнення комісій, навіть якщо не справляються штаби. Тож проблем у день виборів не було б.

Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА:

Можливо, це і була якась провокація, але, щоб це якось дуже сильно вплинуло на результати виборів, я не думаю, тому що окружні комісії людей знайшли. Люди будуть працювати.

Денис у другому турі перейшов до окружної комісії, у першому працював на ДВК. Називає кілька ймовірних причин, чому був такий гострий брак людей. Це і короткий термін між турами, і збільшена кількість членів комісій на кожен штаб, і небажання працювати на штаби не тих, за кого віддавали голоси 31-го березня.

Денис Ліхачов, член ОВК №171:

Я думаю, що більшість із цим пов’язано – із стресовими ситуаціями. Люди просто не хочуть брати на себе зобов’язання, після того, як отримали досвіду першому турі.

Нагадаємо, 15-го квітня був останній день формування складів дільничних виборчих комісій. Проблема з комплектацією існувала в 9 областях.

Залишити відповідь