На Харківщині відновили будівництво Стіни – у 2019 можуть закінчити першу ділянку

На території Харківської та Луганської областей ділянку кордону з країною-агресором із початку квітня продовжують зводити, як стало відомо Вісті Ньюс. Нагадаємо, проект, прозваний “Стіною Яценюка”, стартував ще 5 років тому. Кінцеву дату здачі кілька разів переносили, тепер це 2021 рік замість 2018.  На Сумщині ж тільки стартували проектні роботи. У поточному році інженерне облаштування кордону планують профінансувати на 400 млн грн.

Роботи з будівництва Стіни відновили з початку квітня. Зараз на кордоні з РФ кілька таких будмайданчиків: 4 на Харківщині та 2 на Луганщині. У Сумській області тільки беруться за проектні роботи. Про найближчий фініш можна говорити лиш у межах Харківського регіону.

Оксана Іванець, речниця Східного управління прикордонної служби:

Харківська область буде готова на 100% при наявності фінансування до кінця поточного року.

Загалом із 2014 року славнозвісна “Стіна Яценюка” відділила Україну від країни-агресора трохи більше ніж на третину, хоча за першим проектом у 2018 вже мала бути закінченою. На виконані 33,8% держава витратила 1 млрд 300 млн грн. На цей же рік на Стіну мають виділити 400 млн. Цього стане, щоб ще кілька ділянок змогли захистити кордон від контрабандистів і не виглядали як російський “паркан”.

У Золочеві взялися за одну з так званих складних ділянок, тут протікає річка, тому роботи мають свої будівельні особливості.

Оксана Іванець, речниця Східного управління прикордонної служби:

Тривають якісь невеликі роботи, як прокладання рокадних доріг на найбільш невигідних складних ділянках і відеоспостереження. Це такі основні роботи. І крім того в деяких місцях, де можлива протиправна діяльність будуть прокладатися інженерні споруди по типу Єгоза.

Загалом же інженерне облаштування кордону включає в себе рокадну дорогу та рви, огородження та приміщення для прикордонників, комплекси відеоконтролю та зв’язку.

Василь Панасюк, 1-й заступник начальника Харківського прикордонного загону:

100% ділянки державного кордону на ділянці харківського загону облаштовано протитранспортним рвом і валом. Додатково встановлюється загороджувальний паркан і контрольно-слідова полоса. На деяких ділянках встановлюються сейсмо-датчики, враховується рух. Вони спрацьовують і відразу камера автоматично направляється на дану ділянку і фіксуються дії правопорушників, що дає можливість їх затримати.

Українсько-російський кордон є найдовшим у Європі, його довжина сушею – 1 974 км. Прикордонники наголошують, там, де вже звели Стіну, суттєво знизився рівень контрабанди та незаконного перетину.

Залишити відповідь