Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

На Харківщині простилися з Русланом Дейнеко, вбитим в Іловайському котлі – бійця шукали понад 4 роки

Жертв Іловайського котла ховають і досі. У Харкові попрощалися з бійцем 92-ї бригади Русланом Дейнеко. 20-річний контрактник зник 27-го серпня 2014 року. Увесь цей час батьки шукали сина як безвісти зниклого. За цей час вони навіть натрапляли на шахраїв, які обіцяли за викуп випустити з полону військового, що вже був загиблим.

23 серпня 2014-го 92 бригада виступила на звільнення Іловайська. За 3 дні Руслан Дейнеко востаннє зателефонував батькам. 27 серпня його не стало. Попрощатися з сином мати змогла тільки через понад 4 роки.

Федір Шевченко був в одному підрозділі з Русланом. Згадує, з Іловайського котла не повернулися 12 побратимів. І серед них 20-річний Руслан. Усіх накрив вогонь, відкритий проросійськими бойовиками.

Федір Шевченко, служив разом із загиблим:

Покази його побратимів, що він був поранений, але тіла ніхто не бачив. За нашими даними, вже коли ми проводили аналіз бою, він був смертельно поранений у голову і після чого в машину, в якій він знаходився, це була самохідна установка, пряме влучення міни.

Батьки до останнього не вірили в смерть сина. Родина за кілька днів після кривавого зеленого коридору їздила туди  знайти хлопця. А за 4 роки й 7 місяців пошуків навіть натрапляли на шахраїв.

Федір Шевченко, служив разом із загиблим:

До останнього у них була надія. Були спроби шахрайства, спекуляцій на цьому. Знаю, що матір одного разу ледь не доїхала до Донецька, везла і гроші на викуп.

Виявилося, що Руслан був похований як невідомий солдат. Опізнати тіло було неможливо. Волонтери-пошуківці забрали останки. І весь цей час тривали експертизи ДНК. І тільки з другої спроби вдалося встановити  під номером 4055 в Запоріжжі похований харків’янин Дейнеко.

Артур Батістов, ст. офіцер відділу морально-психологічного забезпечення 92 ОМБр:

Зроблене подання за посмертне нагородження Руслана орденом “За мужність”. Я вважаю, це правильно, кожен загиблий хлопець, який віддав життя за свою державу, має бути нагороджений.

Контрактник Руслан Дейнеко передостанній із 7 зниклих безвісти під Іловайськом бійців підрозділу, якого вдалося відшукати. Із хлопцем попрощалися на плацу 92 бригади.

Військові і друзі провели бійця в останню путь, ставши навколішки. Тіло юнака перепоховали під Чугуєвом.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023