На Харківщині волонтери та військові спростували чорний фейк російських ЗМІ

На Харківщині спростували чергову фейкову новину, яку показали на російському телебаченні. Волонтери та військові довели, що подана з екранів ТБ та в мережі Інтернет інформація, не містить правди і створена виключно як пропаганда. На цей раз у фейку не погребували торкнутися матерів військових та їх нібито зниклих родичів, як дізнались Вісті Ньюс.

Російські ЗМІ показали сюжет, в якому “Комітет матерів загиблих і зниклих безвісти учасників АТО” вимагав у Президента закінчити АТО на Донбасі. Троє жінок ніби-то виступали в Харкові і розповідали про своїх загиблих родичів – синів і чоловіків. Ось тільки перевірки їхні слова не витримали. Жінки та загиблі виявилися фейковими. Усе, наголошують у громадській організації “Всеукраїнське об’єднання рідних зниклих безвісти і загиблих захисників України” створили під пропагандистську новину.

Марина Полякова, голова ГО “Всеукраїнське об’єднання рідних зниклих безвісти і загиблих захисників України”:

Я связалась с Киевом, с Днепром. Нет этих ребят, в списках нет этих ребят. Под Дебальцево погиб. Проверили. Нет его там. Да, это страшно. Попробовали все так натурализировать. Но текст читаем мы с листа, это является маргинальной такой составляющей. Отвратительное зрелище!

Справжні родичі атошників і представники організацій, які опікуються пошуком військових, шоковані. Такого чорного фейку просто не очікували. Голова спілки ветеранів АТО наголошує, що це чергова спроба підштовхнути Харків до заворушень.

Микола Сапєлкін, голова правління ХОГО “Спілка ветеранів АТО”:

Каждый из нас может быть сторонником разных политических партий. И так же в нашей общественной организации разные взгляды, у членов организации, но никто не пытается спекулировать именно на теме войны и на теме смертей людей.

У Харківському військкоматі наголошують – членів родин учасників АТО підтримують, їм постійно надають допомогу.

Андрій Семенович заступник Харківського обласного військового комісару:

Раз у 3-4 місяці психологи збирають усіх членів сімей загиблих. Останнім часом ось в інституті при Президентові, тут у нас в Харкові на Московському. Збираються юристи, психологи, соціальні служби, адміністрація міста Харкова. Психологи з дітьми працюють.

Представники реальних, а не фейкових громадських організацій Харкова звернулись до СБУ з листом, у якому просять почати розслідування.

Залишити відповідь