На Харківщині відчули переваги реформи медицини первинної ланки

Переваги реформи медицини первинної ланки на повну відчули у Вовчанську, що на Харківщині, як стало відомо Вісті Ньюс. Те, що було овіяне чутками та нерозумінням, у перший же місяць обернулося підвищеними зарплатами для медперсоналу та новим рівнем роботи з населенням. Багато сімейних лікарів вже набрали максимум і навіть більше ніж 1800 пацієнтів, і говорять, готові взяти відповідальність навіть за 2200 людей. Тим більш, що в районах нестача медиків. На прийомі в амбулаторії побували і наші журналісти.

Сімейна лікарка Лариса Терещенко підписує вже 1867-ту декларацію. У Вовчанській амбулаторії пропрацювала 2 десятки років, тож пацієнти вишикувалися до неї в чергу.

Надія Ділова, щойно підписала декларацію з сімейним лікарем:

Предыдущая врач вышла на пенсию, а новый, он не такой уж и новый, я знаю Ларису Владимировну давно. У меня выбора не было – то есть в принципе выбор не стоял как таковой, к кому пойти. Вот и все. Я решила сама, и ребенку уже 16 лет, тоже можно во взрослую поликлинику оформляться.

На Харківщині відчули переваги реформи медицини первинної ланкиЛариса Терещенко, сімейний лікар, підписала 1867 декларацій:

Получается, я работаю уже не один год и как-то быстренько все получилось, за полтора-два месяца мы набрали почти необходимое количество, это у меня уже за1800-тая пациентка будет. Если возможно было бы, мы бы большую часть населения могли охватить и смотреть за ними, так сказать приглядывать.

У Вовчанську вже 8-м лікарів назбирали максимум декларацій, тож керівництво районного “Центру первинної медико-санітарної допомоги” направило лист до Національної служби здоров’я, щоб з’ясувати, наскільки можна збільшити межу. Лариса свій максимум бачить не менше, як у 2200 пацієнтах.

Одним із перших із нею підписав декларацію Віктор. Згадує, привів усю родину, щоб отримати саме цього лікаря.

Віктор Дерев’янко, один із перших підписав декларацію з лікарем:

У нас есть телефон, что Ларисы Владимировны, у меня есть. Если что надо, пожалуйста, позвонил, спросил совета. Даже можно сюда и не приходить.

Пряме спілкування, довіра, відповідальність, знання історії пацієнта – це переваги, які отримали українці. Реформування ж первинної ланки медицини самим лікарям дало фінансовий стимул. У грошовому еквіваленті принцип “гроші за пацієнтом” для завідувача амбулаторії виглядає так:

Лариса Терещенко, сімейний лікар, завідувач амбулаторії, підписала 1867 декларацій:

Моя зарплата составляла в районе 8-9 тысяч, сейчас в районе 12-13 тысяч. Ощутимо!

Світлана Шуєва, сімейна медична сестра:

Зарплата 3 200, а в том месяце мы получили уже на 700 грн больше. Получается 3900. Поэтому стимул есть – будем работать.

У Вовчанську наразі обрали один із кількох можливих механізмів підвищення зарплат, він діятиме до закінчення попереднього трудового договору.

Карина Ліца, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Вовчанського району:

Врачи получили премию те, которые набрали большее количество пациентов, в размере 3 тысяч. Те, которые в среднем набрали пациентов, – 1300. И медсестры получили прибавку к зарплате в размере 700 грн. 13-гоо июля мы получили первые финансовые вливания, они были значительные. Мы почувствовали разницу по сравнению с медицинской субвенцией. Например, мы получили в июле месяце 1 млн 584 тысячи, если бы мы получали по-прежнему медицинскую субвенцию, это было бы порядка миллиона. То есть разница 500 тысяч – это значительная разница.

Далі сам персонал проголосує, за яким принципом отримувати свої підвищені зарплати. Керівництво ж Центру чекає відповіді від Нацслужби здоров’я на низку питань, зокрема, щодо розвитку амбулаторій і фельдшерських пунктів.

Карина Ліца, головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Вовчанського району:

Меня, конечно, очень волнует вопрос приобретения медицинского оборудования – это капитальные вложения, это приобретение оборудования, это развитие наших амбулаторий. Поэтому я обратилась с письмом буквально на днях в НСЗУ с просьбой разъяснить, како процент от денег, полученных от Национальной службы здоровья Украины мы имеем право потратить на приобретение оборудования, что становится сейчас особенно актуальным, когда мы должны на первичном уровне провести определенный набор анализов и проведение экспресс-тестов.

Зараз триває друга хвиля підписань декларацій із лікарями. Менше тижня, як у неї влилася, Анастасія Спасібо. Медик щойно з інтернатури.

Анастасія Спасібо, сімейний лікар, працює 5 днів:
Офіційно укладати декларації тільки з 1-го серпня почала, тому у мене їх ще небагато – десь приблизно 20. Але я працюю у цьому напрямку, люди до мене йдуть і, сподіваюся, наберу необхідну кількість.

Реформована медицина дає Україні шанс зацікавити молодих спеціалістів роботою, адже зарплата залежить не від стажу чи заслуг. І ті 3200, які зараз отримує сімейна лікарка, збільшаться вдвічі щойно буде підписана необхідна кількість декларацій.

Зараз сімейних лікарів на Харківщині не вистачає. У Вовчанську, зокрема, потреба у 8-ми фахівцях. Тим більш що в районі вже є проекти на будівництво двох новеньких амбулаторій у селах.
Що ж до декларацій, то Харків активно включився у підписання вже у другій хвилі, побачивши реальні результати реформи.

Залишити відповідь