Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

На Харківщині, у селі Занки, війна за елеватор і врожай

З пістолетами, рушницями та палицями. Рейдери намагалися захопити агропідприємство на Харківщині, як стало відомо Вісті Ньюс. У селі Занки у фермера відбирали елеватор і зібраний урожай. Напередодні до аграрія прийшли з підробленими документами на привласнення його фірми, а 11-го вересня озброєні люди силою захопили елеватор. Сталася масова бійка зі стріляниною. Постраждало 7 осіб, серед полонених і поліцейський. Рейдерів з будівлі вивели за допомоги КОРДу. Кого підозрює в причетності до рейдерства власник, дізналися наші журналісти.

У невеличкому селищі Занки, що на Харківщині, аграрне підприємство захопили озброєні люди.

Тетяна Ткачова, працівниця елеватора:

Мы хотели не пропускать их, там, на площади, они просто начали стрелять и все убегали, за машины прятались. Резиновыми пулями, как они там называются, я не знаю, очень много было. Скорая забрала парня. Ранили боевым, кровь действительно была, так что это пуля не резиновая.

Поліна, місцева мешканка
Стріляли тут страшне. А коли стрільбище це кінчилось, вони тамочки у середині щось як гепнуло.

За даними Всеукраїнської аграрної ради, історія почалася ще 8-го вересня, коли 3 десятки невідомих людей у камуфляжі почали відвантажувати врожай соняшника та вивозити геть. А вже у вівторок ситуація на елеваторі загострилась до максимуму – будівлю взяли штурмом.

Олег Бех, начальник поліції Харкова:
На території елеватора знаходилося 31 особа, яки на ротацію прибули 22 чоловіка, які знаходилися в однаковому однострої, бронежилетах, балаклавах та зі зброєю. Вказані особи прибули на місце, між ними зав’язалась сварка с активістами, які знаходились біля елеватора, яка і переросла в озброєний конфлікт.

У ході бійки нападники дістали пістолет, у сутичках постраждали 7 людей, зокрема поліцейський. У нього черепно-мозкова травма та опік очей від газового балончика. У будівлі тим часом забарикадувалися озброєні люди. Їх виводили з території до пізньої ночі, залучивши корд і перемовників.

Олег Бех, начальник поліції Харкова:
З особами, які знаходилися в елеваторі, тривали перемовини для того, що б вони вийшли й не було їх силового захоплення.

Власник агропідприємства говорить, до силового захоплення була спроба юридичного. Йому поклали на стіл документи, що фірма переоформлена. З ними ж намагалися вдертися на підприємство молодики.

Олександр Строгий, власник агропідприємства:

Десятка 3, а может и 4 мордоворотов в балаклавах, перед ними адвокат с бумажкой. Представляет, мы новые владельцы, а вы никто. Да, мы пошли в реестр, посмотрели, там стоит какая-то фамилия женщины с Донецкой области.

Правоохоронці знайшли на звільненому елеваторі 6 пістолетів, 9 помпових рушниць, холодну зброю, боєприпаси. Фермер говорить, знає, хто намагався захопити його бізнес, але прізвища назвати боїться.

Олександр Строгий, власник агропідприємства:

– Догадки есть.
– Расскажите нам про них.
– Я не могу. Потому что я жить еще хочу. Чиновники высокого ранга и криминалитет, самый авторитетный, что есть в Харьковской области.
Если вам удобно подивиться, можете сами посчитать.

У поліції вже називають прізвище можливого організатора захоплення.

Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України:

Эти люди задержаны до суда, который состоится завтра. Инкриминируется им хулиганство с применением оружия. Нацполиция сегодня проведет необходимые действия и предъявит подозрение одному из руководителей этой структуры, в прошлом одному из руководителей роты “Східний Корпус” господину Ширяев.
И чтоб ни у кого не было иллюзий, в каждом случае мы проявим максимальную жесткость, дабы не допускать вот такого своеволия и анархии.

Поліція затримала на елеваторі півсотні осіб. Їм найближчим часом мають обрати запобіжні заходи. Розслідувати фермерські баталії будуть одразу за кількома статтями, зокрема хуліганство, підробка документів, … Також проводитимуть службове розслідування щодо дій правоохоронців.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023