На Харківщині тривають перевірки пасажирських перевізників – третина отримує адмінпротоколи

19 аварій з автобусами, 3 смерті та більше 30 поранених, як стало відомо Вісті Ньюс. Усе це сталося за півріччя тільки в Харківській області. Головними причинами аварійності патрульні називають несправність машин і понаднормову працю водіїв. Усе це є порушеннями транспортного законодавства, виявляти які та не допускати ДТП, націлені нинішні всеукраїнські перевірки автоперевізників. За 3 доби в регіоні вже зафіксували 4 десятки порушень – це третина від усіх перевірених транспортних засобів.

Через цю ділянку в Харкові прямують міжміські та міжнародні автобуси. Цей МАН везе пасажирів до Польщі, і водії жартують, в ЄС штрафи більші. А ось до перевірок звикли.

Сергій, водій:

Та хай все время останавливают – это их работа!

В автобусі з Кременчука навпаки зупинку сприймають негативно.

Володимир Мусенко, водій:

– Скільки раз вас вже сьогодні перевіряли?

– Из Кременчуга до Харькова это уже 5 раз. Надо это контролировать, чтобы все это было как положено, но хотя бы раз в год. А то бывает такое, что каждый месяц, каждую неделю, каждый 2-3 дня проверяют. А я вот сейчас еду – опаздываю на час, у меня люди на поезд. Очень большой скандал.

Щодня в Харкові працюють 3 наряди у складі патрульних і Укртрансбезпеки. За перші 3 доби перевірили близько 150 машин, констатують, майже третина – порушники. Більшість їдуть або без дозвільних документів або не використовують листки режиму праці та відпочинку. Без так званої водійської “шайби” їде і водій Полтава-Москва.

8 годин із перервою – це норма руху для водіїв. І саме контрольний лист розкаже про перевтому керманича і ризики для пасажирів.

Роман Фролов, головний спеціаліст відділу держконтролю та нагляду за безпекою в наземному транспорті Управління Укртрансбезпеки Харківщини:

Ми на даний час не можемо встановити, чи водій зробив надміру, чи надміру працював, чи зробив відпочинок, як цього требує законодавство.

Найгрубішим виявленим порушенням стала зупинка водія без ліцензії. З Харкова до Полтави прямував транспортний нелегал. Таких на українських дорогах вистачає, скаржаться водії.

Андрій, водій:
Єсть у нас такі перевізники, котрі вони їздять – не сплять, не отвічають ні за що, ні за себе, ні за пасажирів. Ні за що не думають.

Патрульні ж констатують, більшість українських нелегальних перевізників користуються прогалиною в законі – коли легкові за документами машини використовують для пасажирських перевезень.

Антон Шевченко, ст. інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції Харківщини:
Коли наприклад рухається транспортний засіб із кількістю місць до 9 чоловік із водієм. І законодавчо він є легковий транспортний засіб категорії Б. Його перевірити під час проведення нашої операції “Перевізник” – він не підпадає. Ми стараємося, зупиняємо, але дуже тяжко з точки зору його притягнути за цю діяльність.

Кожне порушення обертається штрафом для фірми-перевізника. У разі грубих порушень водія знімуть з маршруту, пасажирів же відвезе до призначення інший водій.

За півріччя в області вже сталося 18 аварій з автобусами. Сьогодні до списку додалася ще одна – троє пасажирів постраждали через зіткнення маршрутки та вантажівки на Сімферопольському шосе. Що спричинило цю ДТП почали з’ясовувати експерти.

Залишити відповідь