На Харківщині щасливий порятунок дитини від укусу гадюки

Дитину на Харківщині укусила отруйна змія, як стало відомо Вісті Ньюс. Інцидент стався з 11-річним хлопчиком в селі Козієвка Краснокутського району. Уразі затримки меддопомоги могла статися трагедія. На щастя, хлопцю встигли надати допомогу, адже його доправили до лікарні літаком. Про перебіг події, дізналися наші журналісти.

Наступив на гадюку. Інцидент стався у селі Козіївка зранку 5-го червня. 11-річний хлопчак постраждав від укусу отруйної змії неподалік дому.

Віталій Цибинога, батько постраждалого хлопчика:

Він поліз на дерево по черешні, а сестричка знизу веточку рвала. Він злазив з веточки і наступив. Ну, він не бачив, що він наступив. А сестра побачила, що чорне здорове щось поповзло. Він прибіг зразу, папа мене укусила змія. Видно, що укус – 2 зуби.

У цей момент матері вдома не було, першу допомогу надавав переляканий батько.

Віталій Цибинога, батько постраждалого хлопчика:

Я злякався дуже. Він начав задихатися, я в Козівську повіз його в больничку, там йому укололи укол.

Далі були районна Краснокутська лікарня і вже обласна дитяча, де дитина буде лікуватися до виписки. До Харкова постраждалого доправили літаком, щоб не гаяти часу. Лікар викликав пілотів Цивільного повітряного патруля – і відстань у 100 км подолали за 25 хвилин. Повітряна швидка вразила і батьків, і малого пацієнта.

Юрій Покусай, голова Цивільного повітряного патруля:

Класно дивитися, коли дитина навіть в такому стані, але дивлюся. У неї з’явилася посмішка на обличчі, коли побачила літак. Йому було все цікаво, як у кабіні, як його загрузили.

Вікторія Мілютіна, виконавчий директор “Українсько-німецької медичної асоціації”:

Если необходима какая-то специфическая помощь, что машина долго едет, бывают такие ситуации, когда время равно жизни. И есть такое правило “золотого часа”, когда в течение часа необходимо оказать экстренную медицинскую помощь, поэтому есть такая волонтерская авиация позволяет любому жителю области в экстренной или неотложной ситуации, где есть угроза жизни или здоровью получить квалифицированную помощь также как жителю Харькова.

Того ж дня дитину привезли в харківську лікарню в стані середньої важкості. Зараз життю та здоров’ю хлопця ніщо не загрожує. Він під наглядом лікарів.

Сергій Бевзь, завідувач анестезіології, інтенсивної терапії Обласної дитячої лікарні №1:

Планируем выписать его после полного оздоровления, после исчезновения местных проявлений. Общие проявления мы погасили, те, которые могли привести к фатальным последствиям, это все полностью погашено.

Медики наголошують, при укусі отруйної змії, час доправки до лікарні грає життєво важливу роль.

Сергій Бевзь, завідувач анестезіології, інтенсивної терапії Обласної дитячої лікарні №1:

Сроки доставки также играют огромную роль. Естественно, чем быстрее ребенок попадет в лечебное учреждение нашего уровня, тем это лучше.

Гадюка укусила дитину в щиколотку. Щорічно до лікарні надходять 2-3 малюки, укушені гадюками. Це єдині отруйні змії в Харківській області.

Дмитро Шабанов, професор зоології ХНУ ім. Каразіна:

В лесостепных районах Харьковской области обитает гадюка Никольского, черная (взрослая угольно-черная). В степном районе обитает степная гадюка, она мельче, серая с черным зигзагом. И та, и другая ядовиты, и потенциально могут укусить. И та, и другая не являются смертельно опасными, хотя их укус достаточно тяжел.

Зоологи розповідають, що гадюк багато там, де багато мишей. Сама змія ніколи не нападе на людину, атакуватиме тільки, коли відчуватиме небезпеку від людини. Особливо небезпечні укуси для дітей і підлітків.

Дмитро Шабанов, професор зоології ХНУ ім. Каразіна:

Опасны укусы в голову, опасны укусы людям с иммунологическими проблемами, у которых это может вызвать анафилактический шок. И, конечно. Страшно, когда речь идет о детях. У них просто меньше масса тела, меньше крови и яд будет в большей концентрации.

Як поводити себе, уразі якщо вас укусила отруйна змія? Єдина відповідь експертів – лікарня.

Сергій Бевзь, завідувач відділу анестезіології, інтенсивної терапії Обласної дитячої лікарні №1:

Ничего делать нельзя. Нужно иммобилизовать конечность, если это конечность, создать покой. Наложить повязку обычную сухую, марлевую и транспортировать в клинику.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100