На Харківщині Шарівський палац почнуть рятувати спільними зусиллями

Шарівський палац разом із парком є пам’ятками культурної спадщини національного значення та садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. За десятки років занедбання єдиний палац східної України прийшов у аварійний стан. Вже в цьому році спільними бюджетними та спонсорськими коштами його почнуть ремонтувати. Як виглядає дім цукрового барона зараз, та де першочергово проведуть реконструкцію, дізналися журналісти Вісті Ньюс.

Його життя почалося в 19 столітті, і ледь не закінчилося після двотисячного. Це про Шарівський палац на Харківщині. На порятунок єдиної на східній Україні подібної архітектурної та паркової пам’ятки знайшли кошти. Ремонтувати Шарівку планують коштами з двох джерел.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Вже прийняли на сесії обласної ради програму щодо збереження культурної спадщини, яка нам дає можливість виділяти фінансування з обласного бюджету та залучати міжнародну допомогу.

Спочатку буде розроблена проектна документація. А далі масштабний обсяг робіт почнуть зрушувати з перших 4-х локацій.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Це реконструкція даху, а також комунікацій. Реконструкція вхідної групи й відновлення оранжереї.

Спонсорську підтримку для старовинної садиби вдалося знайти завдяки активістам проектів «12 вартових» та «Знайдено в Україні».

Лала Тарапакіна, авторка проекту «12 вартових»:
Проект «12 вартових». Почему Шаровка? Это замок уникальной коллаборации. Он был основан Украинский казацким сотником, и все владельцы, которые были после него, продолжили это дело. И Ольховский, которые продолжили строить усадьбу и разбили здесь потрясающий дендропарк, и Кеннинг, который продолжил это дело. Мне очень хочется, чтобы этот проект по восстановлению Шаровки стал такой уникальной коллаборацией бизнеса, власти и общественных инициатив.

Вже відомо, що одним зі спонсорів проекту реконструкція стала аграрна компанія.

Андрій Касьян, керівник відділу продажів компанії BASF:

25 грн с каждого проданного литра этого продукта будет идти как раз на эту инициативу по реконструкции данного здания.

Окрім того Шарівський комплекс планують внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100