На Харківщині Шарівський палац почнуть рятувати спільними зусиллями

Шарівський палац разом із парком є пам’ятками культурної спадщини національного значення та садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. За десятки років занедбання єдиний палац східної України прийшов у аварійний стан. Вже в цьому році спільними бюджетними та спонсорськими коштами його почнуть ремонтувати. Як виглядає дім цукрового барона зараз, та де першочергово проведуть реконструкцію, дізналися журналісти Вісті Ньюс.

Його життя почалося в 19 столітті, і ледь не закінчилося після двотисячного. Це про Шарівський палац на Харківщині. На порятунок єдиної на східній Україні подібної архітектурної та паркової пам’ятки знайшли кошти. Ремонтувати Шарівку планують коштами з двох джерел.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Вже прийняли на сесії обласної ради програму щодо збереження культурної спадщини, яка нам дає можливість виділяти фінансування з обласного бюджету та залучати міжнародну допомогу.

Спочатку буде розроблена проектна документація. А далі масштабний обсяг робіт почнуть зрушувати з перших 4-х локацій.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Це реконструкція даху, а також комунікацій. Реконструкція вхідної групи й відновлення оранжереї.

Спонсорську підтримку для старовинної садиби вдалося знайти завдяки активістам проектів «12 вартових» та «Знайдено в Україні».

Лала Тарапакіна, авторка проекту «12 вартових»:
Проект “12 вартових”. Почему Шаровка? Это замок уникальной коллаборации. Он был основан Украинский казацким сотником, и все владельцы, которые были после него, продолжили это дело. И Ольховский, которые продолжили строить усадьбу и разбили здесь потрясающий дендропарк, и Кеннинг, который продолжил это дело. Мне очень хочется, чтобы этот проект по восстановлению Шаровки стал такой уникальной коллаборацией бизнеса, власти и общественных инициатив.

Вже відомо, що одним зі спонсорів проекту реконструкція стала аграрна компанія.

Андрій Касьян, керівник відділу продажів компанії BASF:

25 грн с каждого проданного литра этого продукта будет идти как раз на эту инициативу по реконструкции данного здания.

Окрім того Шарівський комплекс планують внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100