На Харківщині ремонтують трасу на Луганщину, у планах – Лозова

На Харківщині ремонт проблемної траси Чугуїв-Мілове триває, як стало відомо Вісті Ньюс. Ця дорога єднає Харківську область та Луганщину. Наразі ремонтники закінчили ділянку до Куп’янська та ввійшли в саме місто. Найскладнішим відрізком для Служби автомобільних доріг регіону лишається 5 км вже за районним центром. Як оцінили зміни водії та де візьмуться перестилати асфальтне покриття наступного року дізналися наші журналісти.

Це Н-26, національна траса Чугуїв-Мілове. До Куп’янська дорожнє полотно вже новеньке.

Михайло, водій із Харкова:

Асфальт в хорошем состоянии. Я из Харькова до Купянска доехал меньше 2 часов.

Автодорога з’єднує Харківщину та Луганську області. У 2015 році траса вже була зруйнована, адже навантаження на неї суттєве – влітку до 15 тисяч автівок на добу. До всього її жодного разу не ремонтували капітально. Останній же удар прийшовся у 2014 році, коли пішла важка техніка на Донбас. В обласній Службі доріг говорять: на багатьох ділянках розбили не тільки асфальт, а основу дороги. Тому ремонт проводять капітальний, починаючи з перших насипних шарів ґрунту.

Сергій Пляка, 1-й заступник начальника Служби автомобільних доріг Харківської області:

70 км ми маємо зараз нового покриття. Ми в цьому році ще не зупиняємося, тому що є ще дуже важлива ділянка зруйнована. Від Куп’янська в бік кордону з Луганською областю. Якщо говорити конкретно, то це 103-108 км. 5 км дороги проблемних. Проблемних тим, що покриття зруйноване, основа зруйнована, відсутня, а внизу залежні зеленої глини. І навесні ці залежні глини полізли наверх, і були проблеми з проїздом. Там розпочаті роботи з відновлення основи. Ми там використовуємо новітні технології, а саме ми гранти стабілізуємо цементом, ми укладаємо нові шари основи. Буде там застосована геосітка.

Трасу ремонтують ділянками, щоб зробити її максимально проїзною на всій протяжності. Цьогоріч відремонтували 70 км від дороги Київ-Харків-Довжаснький до Куп’янська і перші км заасфальтували в самому райцентрі.

Сергій Пляка, 1-й заступник начальника Служби автомобільних доріг Харківської області:

Постановою Кабінету Міністрів передбачили на цей рік на поточний і середній ремонти, такий як ми зараз бачимо тут, 215 млн грн. Він виконаний. Близько 80 млн грн на ремонт аварійної ділянки – для початку цього ремонту.

Водії неабияк чекають на відновлення і решти траси.

Олександр, водій зі Старобільська:

В принципе, идеально. Те кусочки, которые ремонтируют, которые сделали – с разметочкой, все. В этом плане все великолепно. Молодцы, стараются. Но, опять же, делают кусками. Я не знаю, как там фуры поедут. Когда будет грязь, будет очень и очень плохо.

І також воліли б бачити на під’їзді до Куп’янська розмітку, хоча б і тимчасову, та з’їзди з траси.

Михайло, водій із Харкова:

Местами очень много нет разметки. Просто не хватает. В ночное время очень плохо ехать без разметки.
Это еще недосыпанный съезд, еще подсыпать надо. Потому что легковая еще остановится машина, а больше груз здесь не станет. А если станет, то ему проблематично будет в мокрую погоду на подъеме там тронуться с места.

Вигляд Н-26 ще не остаточний. У Службі автомобільних доріг планують наростити на ній ще 5 см асфальту.

Сергій Пляка, 1-й заступник начальника Служби автомобільних доріг Харківської області:

На ці ділянці була повністю відновлена основа методом холодного ресайклінгу. Тобто до 30 см нового слою. Зараз тут уложен асфальтобетон щільний крупнозернистий, товщиною 10 см. І плануються на наступний рік облаштування щебнемастикового асфальтобетону верхнього шару – 5 см.

Після ремонтів трас Чугуїв-Мілове та Харків-Охтирка найбільш проблемною дорогою в області лишилася дорога в напрямку Мерефи-Лозової. Дорожники чекають, що гроші на неї виділять в найближчий час, щоб за зиму були зроблені проектувальні документи, а навесні вже вийшли безпосередньо працювати бригади ремонтників. Скоріш за все, час необхідний на ремонт автодороги становитиме близько 2-х років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *