На Харківщині пройшли перші вибори в об’єднаних територіальних громадах

В Україні в 17 областях 29-го квітня перші вибори в 40 об’єднаних територіальних громадах, як стало відомо Вісті Ньюс. На Харківщині з’явиться 4 нові ОТГ, зокрема Пісочинська. Вона з’єднає 5 населених пунктів. Як проходив процес голосування там, дізналися наші журналісти.

За 20 хвилин до початку під виборчою дільницею вже кілька людей. Голосування стартує без порушень – о восьмій.

Катерина Восканян, секретар виборчої комісії ділянки № 630856:
О 8 ранку відкрилася дільниця, цей час люди приходять голосують. Усе спокійно. Процедура не змінюється. Люди голосують тільки за паспортом, якщо ІД-картка, то потрібно з собою ще витяг, щоб ми могли звірити прописку.

Нова Пісочинська Об’єднана територіальна громада включатиме саме смт Пісочин та села Надточії, Олешки, Березівку і Рай-Оленівку.

Микола Павлович, виборець:
Объединенные территориальные громады, которые сейчас образовываются у нас в Украине, – это хорошее дело. И самое главное, что будут какие-то деньги, которые они смогут тратить не куда-то, а конкретно на те территориальные делянки, за кем закреплены.

Щоправда, про те, що від тепер їхні обранці представлятимуть інтереси не тільки Пісочина, а і кількох населених пунктів довкола, знають не всі. Тому голосують як звикли – за селищного голову та депутата.

Віта Кушнєрєвіч, виборець:

Откровенно говоря, нет. Потому что особого такого разъяснения среди населения не было. Понимаем, что выбираем как бы главу нашего поселкового совета, но особо разницы не понимаю, не знаю.

Місцеві виборці обирають одного депутата з 17 людей та голову об’єднаної тергромади – із 4 кандидатів. Цікаво, що одному з претендентів у голови всього 20 років. Багато людей про кандидатів дізнаються вже на дільниці зі стендів. Від майбутньої влади пісочинці очікують вирішення кількох проблем – це ремонт доріг, упорядочене вивезення сміття та поява нових садочків. Останнє – це питання нагальне. Смт знаходиться всього за кілька км від Харкова, тож райони Пісочина активно розбудовують, і кількість населення зростає.

Світлана Нєйчева, виборець:

Проблема с садиком. Я вот обратилась в детский сад, я в этом году скорее всего даже не попадаю, а мне выходить нужно на работу. Да, садика не хватает.

Андрій Фесун, виборець:
Проблем достатньо в нашому селищі, це садочки, щоб розширялися, школи, дитячі майданчики і не тільки дитячі, а й для підлітків. Щоб усе було набагато краще, ніж було.

Голосування на ділянці № 630856 станом на 15 годину проходило спокійно, єдине, спостерігачі склали акт щодо про зауваження кандидату в депутати.

Алеся Несвітаєва, голова комісії на виборчій дільниці № 630856:

Коли виборець получав на руки бюлетень, до нього підійшла кандидат у депутати і почала з ним розмовляти. Це порушення всі зафіксували та вирішили скласти акт.

А ось на іншій Пісочинській ділянці № 630852 зафіксували порушення:

Дмитро Ярощук, представник ВГО “Ліга виборців”:
Були порушені саме права офіційних спостерігачів. Їх не допустили на підготовче засідання. Підготовче засідання було розпочато пізніше зазначеного законодавством терміна, часу та виборча дільниця відкрилася з запізненням на 15 хвилин. По даному факту складено правопорушення.

Усього на Харківщині вибори пройшли до 4 ОТГ – Великобурлуцької, Старовірівської, Циркунівської та Пісочинської. Додаткові вибори відбулися до Чкаловської селищної ради Чугуївського району.
А загалом в Україні пройшли перші вибори у 40 об’єднаних громадах.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100