На Харківщині прикордонники проходять тренінги від лекторів з ЄС

Тільки 13 березня в міжнародному аеропорту «Бориспіль» прикордонники виявили п’ять підробок документів, як стало відомо Вісті Ньюс. Двоє громадян Шрі-Ланки та троє іранців із підробленими паспортами прямували через державний кордон України. Перші їхали транзитом через Київ до Відня. Решта прагли потрапити до Німеччини, Франції та Швеції. У Держприкордонслужбі говорять, стали частіше виявляти фальшиві документи. Та й самі фальсифікатори стають вигадливішими. Саме тому в рамках проекту “Твініг” прикордонники проходять тренінги від іноземних колег. Проект є ініціативою Європейського Союзу.

На тренінг у Харківську область Віктор приїхав із Луганська. Прикордонник розповідає – за часи служби йому до рук не раз потрапляли фальшиві паспорти. І чим далі, тим фальсифікатори траплялися вигадливіші і “талановитіші”.

Віктор Припутний, інспектор прикордонної служби Луганського прикордонного загону:

Найчастіше це друк фотографій, передруковані фотографії зверху на полікарбонатну сторінку паспорта.  Папір повинен бути звісно, потім повинні бути меланжеві волокна, які світяться в ультрафіолетовому світлі. І водяні знаки. Це одне із основних. У звичайному папері водяні знаки відсутні. На світло підіймаєте і видно там рельєфні малюнки. Це основне.

На тренінгу службовець побачив фальшивки з інших країн. Уміти виявити найкращу підробку українців вчать на тренінгах у рамках міжнародної програми “Твінінг“. Протягом тижня до України приїжджатимуть 40 експертів із Литви, Польщі та Німеччини, аби поділитися досвідом з українськими колегами.

Оксана Михалишина, ст. офіцер УП контролю Департаменту охорони державного кордону:
Уже такі тренінги проводилися у Південному регіональному управлінні в Одесі, Західному регіональному управлінні, зараз вони проводяться в Східному регіональному управлінні. На базі Харківського прикордонного загону. 

За даними прикордонників, тільки в Східному регіональному управлінні протягом минулого року вони вилучили 600 підробок. А за три місяці 2018 вже зупинили людей із 30-ма фальшивими документами.

Оксана Іванець, помічник начальника Східного регіонального управління ДПСУ:
В прикордонному контролі ми використовуємо так звані технічні засоби прикордонного контролю за допомогою інфрачервоного випромінювання, за допомогою ультрафіолетового випромінювання та за допомогою засобів, які збільшують зображення виявляються ці підробки.
На тренінгах європейські партнери допомагають українському відомству вдосконалювати системи інтегрованого управління кордонами, виявлення підробок і викраденого автотранспорту.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100