Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

На Харківщині ОСББ вже почали отримувати гроші з першого траншу “теплих” кредитів ПриватБанку

ПриватБанк відновив “тепле” кредитування для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК). У рамках державної програми енергоефективності у ПриватБанку можна отримати кредит до 2 мільйонів гривень з найнижчою серед банків ставкою – до 18 % річних. Строк погашення пільгових позик – 7 років. Перші 3 місяці погашаються тільки відсотки.

“Щоб отримати “Теплий кредит” для ОСББ чи ЖБК, необхідна згода не менше 2/3 співвласників будинку, – пояснює керівник напрямку малого та середнього бізнесу ГРУ ПриватБанку у Харківській області Наталія Найпак. – “Теплий кредит” використовується для утеплення або модернізації багатоквартирного будинку.  Привабливість таких кредитів – у можливості отримати компенсацію від держави – до 40% вартості кредиту, а за наявності серед мешканців одержувачів субсидій – до 70%. Також ОСББ можуть розраховувати на додаткову компенсацію від місцевих бюджетів. Участь одразу в двох програмах значно здешевлює кредит”.

У Харківській області вже погоджені кошти для одного ОСББ з Лозової на 40 тис. грн, трьох ОСББ з Чугуєва на 130 тис., 160 тис. і 190 тис. грн відповідно. У самому Харкові одне ОСББ отримало погодження на півмільйона гривень. Всі ці об’єднання, крім державної компенсації, одержать і часткову компенсацію витрат з районних, міського та обласного бюджетів. Зараз на розгляді у банку знаходиться ще 25 заявок на теплі кредити від ОСББ Харківської області.

Цього року пільгові кредити передбачені в першу чергу саме для об’єднань співвласників. Комплексні заходи із тепломодернізації великих будинків більш ефективні, ніж утеплення окремих квартир. Для ОСББ передбачені заходи з теплоізоляції зовнішніх стін, покрівлі, встановлення дверей, вікон у місцях загального користування, а також ремонт систем водопостачання, модернізації освітлення, інші заходи із підвищення енергетичної ефективності.

Нагадаємо, що в 2017 році ПриватБанк уперше став партнером державної програми та запропонував найнижчі серед банків ставки кредитування – до 18%, без додаткових умов і прихованих комісій. У березні 2018-го в держбюджеті передбачено перший транш – 400 млн грн на компенсацію по теплим кредитам, у т. ч. 190 млн грн – для ОСББ. У другій половині 2018 року передбачається запуск Фонду енергоефективності, який отримає 1,6 млрд грн бюджетних коштів. Він фінансуватиме масштабні проекти з енергомодернізації.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023