На Харківщині нагородили переможців обласних етапів міжнародних мовних конкурсів імені Шевченка та Яцика

Колись Тарас Шевченко так писав про мову: “Мова рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько, — тільки камінь має”. Тепер про українську мову та про самого поета пишуть школярі, як з’ясували Вісті Ньюс.


У березня підбивають підсумки обласних етапів двох мовних конкурсів – Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Тільки на Харківщині у першому, свої знання показали 292 учасники, у другому – 280.

Переможцями конкурсу Тараса Шевченка стали 39 учасників, тут 21 школяр, 15 студентів та 3 учні закладів професійно-технічної освіти. Найкращими знавцями мови в конкурсі імені Петра Яцика стали 45 учасників – 27 учнів закладів середньої освіти, 12 студентів та 6 представників профтехосвіти.
Тепер на мовознавців чекає перевірка національним етапом, які пройдуть у березні та квітні.
Чому діти та молодь читають та аналізують поезії Кобзаря?
Марія Завада, переможець обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (10 клас):
Я писала про актуальність його поезії, тому що ми щодня стикаємося з такими проблемами, як патріотизм, любов до нашої батьківщини, до нашої держави і тому, я вважаю, що шанувати творчість Тараса Григоровича потрібно завжди. Він завжди є в нашому серці. Ми знаємо його вірші, ми всі вчили їх напам’ять і зараз декламуємо. І також, я вважаю, дуже важливо, пам’ятати його заповіти і виконувати заповіт.

Дипломи кращим юним знавцям української мови на Харківщині вручили в Харківській гуманітарно-педагогічній академії 16-го березня. Привітала з досягненнями юних мовників голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична, вона вручила дипломи школярам і студентам. Керівник області наголосила, що завдяки таким конкурсам, підтримці інтересу до мови та національної культури вдасться подолати наслідки штучного тиску на українську мову та свідомість:
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Реальним шляхом прискорення цього процесу має стати широке впровадження української мови в освітні процеси. Також багато залежить від громадської думки про національну українську мову як таку, що є втіленням державного та правового мислення. Впевнена, що учнівська та студентська молодь розуміють, що якісне володіння українською мовою забезпечить для них більш сприятливі умови для успішного розвитку і вдалої кар’єри.
Нагадаємо, минулого року переможцями на всеукраїнському рівні стали 22 учні та студенти Харківщини. Щороку такі діти та молодь нагороджуються Стипендією Президента України. У 2017 році її дали 4 харківським учасникам.
Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Я дуже сподіваюся, що цього року ми розширимо коло переможців.
Учениця 6-го класу Дарья Болуй другий рік поспіль перемагає в конкурсі, і саме вона була нагороджена Президентською стипендією минулого року, дівчина прагне глибше пізнавати мову та творчість Тараса Шевченка.
Дарья Болуй, переможець обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (6 клас):
Я вже не хочу відставати від цього, і в подальшому збираюся брати участь. Особливий, звісно, зміст його віршів, їх потрібно розуміти.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

bigmir)net TOP 100