На Харківщині мама 10-тьох дітей отримала орден від Президента

Мама з орденом. Діти Олени Курбатової відтепер можуть похизуватися не тільки добротою та турботливістю своєї мами, а ще і її почесною державною нагородою. Жінці вручили орден княгині Ольги 3 ступеню. Разом із чоловіком Олена виховує десятьох дітей-сиріт.

Родина Курбатових живе в Пісочині. Вони – це ціла футбольна команда разом із тренером – мама, тато і десятеро дітей. Саме Олексій 9 років тому запропонував взяти на виховання малечу.

Олексій Курбатов, батько-вихователь дитячого будинку сімейного типу:

Наверное, я самый счастливый человек. Потому что, представьте себе, кого из вас столько человек встречает и столько радостных мордашек?!

За турботу про 10 вихованців мамі Олені вручили орден княгині Ольги 3 ступеню. Це державна нагорода від Президента України.

Як починався галасливий і щасливий дім – згадує вже Олена.

Олена Курбатова, мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу:

Сначала речь шла об одном ребенке. Взять 1 ребенка, у нас есть своя биологическая дочь. Хотели взять по примеру наших родственников, то есть – почему бы и нет. Почему бы не дать какому-то ребенку семью?

Але за одним тепер десятеро. В Олени та Олексія на вихованні зараз 6 хлопчиків і 4 дівчинки. У 2009 році подружжя створило будинок сімейного типу.

Олена Курбатова, мати-вихователька дитячого будинку сімейного типу:

Где 4, там и 5. Ничего страшного. В результате у детей начали находиться родственники. И, естественно, поскольку детей нельзя разделять, когда они прибыли к нам. И их стало 9. А потом девочки пришли и говорят, почему у нас одна кровать пустая? И их стало 10.

За одним столом велика родина, у кожного вихованця свої спогади про появу в їхньому житті мами Олени й тата Олексія.
Христина:

Мне было лет 8. Сначала было непривычно, но потом стало очень дружно. Мы сдружились очень быстро. Привыкли друг к другу. Я очень всех люблю. 

Наталя:
Я с 14 лет здесь нахожусь. Мне здесь все нравится, девочек я сильно полюбила.

Зараз у Харківській області 4000 дітей-сиріт. І пріоритетним для регіону є їхня підтримка та створення саме дитячих будинків сімейного типу. Вже придбані 2 приміщення, які стануть домівками для таких великих родин.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Тільки минулого року створили 17 будинків сімейного типу. Будемо продовжувати роботу щодо надання умов для таких сімей, щоб вони якомога більше діток змогли виховувати.

Вперше за багато років у 2018 на Харківщині почали програму з надання житла сиротам, і нині в області придбали 12 квартир і 1 будинок на 4 квартири для дітей без батьків.

Залишити відповідь