На Харківщині малозабезпечені та переселенці відкрили бізнес, завдяки проекту «Рука допомоги»

Завдяки проекту «Рука допомоги», який реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, 37 колишніх малозабезпечених та переселенців Харківщини стали підприємцями, як стало відомо Вісті Ньюс.  Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрій Шпарага під час прес-конференції, присвяченої реалізації проекту у Харківській області.

«На сьогодні заявки на участь у проекті подали 688 жителів області. З них 480 осіб вже повернулися на ринок праці. Нову роботу знайшли 293 особи, до оплачуваних робіт долучилися 150 громадян. На сьогодні 37 бізнес-планів учасників отримали позитивне рішення на отримання фінансової допомоги, решта знаходиться у стадії доопрацювання. 29 учасників вже отримали допомогу для організації власного бізнесу на загальну суму 1,7 мільйона гривень. Підприємці, які розпочали бізнес у проекті, створили 37 робочих місць», – сказав Юрій Шпарага.

Директор Харківського обласного центру зайнятості Володимир Міненко зазначив, що надання фінансової поворотної допомоги на започаткування бізнесу – найефективніший механізм повернення людей на ринок праці.

«Проект включає в себе і залучення до оплачуваних громадських робіт, і працевлаштування – але це наша звична діяльність, ми проводимо її не лише в Харківській області, а взагалі по всій Україні. Головна ж суть проекту –  надання фінансової допомоги на започаткування підприємницької діяльності для внутрішньо переміщених  і малозабезпечених. Часто людина отримує гроші і думає, що можна далі нічого не робити і не повертати державі. Тут людям закуповують обладнання, з суми фіндопомоги вираховуються усі сплачені податки і лишається лише маленька частина, яку потрібно повернути. А найголовніше, якщо приймаєш на роботу двох переселенців чи малозабезпечених – нічого повертати не потрібно», – пояснив Володимир Міненко.

Стало відомо, що завдяки успіху проекту уряд продовжив дію пілоту до кінця 2018 року і розширив його географію. Про це повідомила координаторка з комунікаційної роботи проекту «Рука допомоги» Інна Шинкаренко.

«Вперше в Україні ми почали пропонувати зневіреним людям реальний шанс стати господарями свого життя. Наші люди хочуть і можуть працювати і для того, щоб отримувач соціальної допомоги від держави повернувся до активного життя інколи достатньо навіть невеликої допомоги. Враховуючи запити інших регіонів, проект вирішено розширити. До пілотних Львівської, Полтавської і Харківської областей в цьому році приєднається ще три ОТГ Житомирської, Чернігівської та Донецької областей. Загалом  в проекті вже беруть участь понад 2,5 тисяч осіб», – сказала Інна Шинкаренко.

Виконавчий директор Об’єднання організації роботодавців Харківської області та член обласної спілки роботодавців «Граніт»  Василь Григор’єв зазначив, що це унікальний для України соціальний проект, який потрібно розширювати на територію всієї держави.

«Такі проекти зараз нам вкрай потрібні. У ньому є мотивація розвиватися. Дай боже, це впроваджувалось на рівні держави. Навіть великі підприємства користуються держпідтримкою, а для малого бізнесу це унікальний проект, тому його потрібно стимулювати. Тут головне – не проґавити момент і розширити його. Ми, як роботодавці, на прикладі цього проекту показуємо, що країну підіймають не податки, а працююча економіка», – сказав він.

На прес-конференції також виступили учасники проекту «Рука допомоги», які вже започаткували власну справу. Переселенець з Донецької області Микола Білозерцев розповів, як разом із дружиною Світланою відновлював втрачений бізнес.

«До початку бойових дій на сході ми випускали пральні машини, сушарки та центрифуги. Коли приїхали до Харкова, думали, що через місяць-два повернемося додому. Намагались щось зробити для армії, допомагали. Але виявилося, що це надовго. У 2015 році вирішили відновити бізнес, але він потребував багато дорогого обладнання, тому ми почали шукати гроші. Усі члени родини отримали різні гранти і все це вклали в приміщення. Потім вирішили скористатися проектом «Рука допомоги» і закупили необхідне спеціалізоване обладнання. На сьогодні ми вже виконали декілька замовлень, в основному для соціальної сфери, там, де є великі пральні, наприклад, інтернати. Зараз на нашому виробництві задіяні не тільки члени родини, а також два найманих працівника на постійній основі, та двоє тимчасових працівника», – поділився своєю історією Микола Білозерцев.

Переселенець Олександр Бабенко, завдяки проекту, розпочав власний агробізнес у Красноградському районі.

«У Ясинуватій я займався продажем металооброблюючого обладнання. У зв’язку із початком війни переїхали до Харкова – перечекати. Але зрозуміли, що чекати прийдеться довго, тому почали шукати роботу. Купили будинок у Красноградському районі. Виникла ідея зайнятися вирощуванням часнику просто для себе. Заради експерименту купив мішок посадив і зібрав перший врожай – 8 мішків часнику, результат мені сподобався. Саму у цей час мені зателефонували із центру зайнятості і розповіли про проект «Рука допомоги». Я вирішив розширювати бізнес. Завдяки фінансовій допомозі отримав міні-трактора і все необхідне обладнання. З весни почну посадку», – розповів  Олександр.

Ще одна учасниця проекту  – Наталія Татара – раніше мала статус малозабезпеченої та жила лише на соціальну допомогу. Завдяки проекту, вона зважилася відкрити власну піцерію.

«По професії я швачка, але роботи не було, тож я пішла у їдальню. Потім працювала у кафе – скоротили. Стала на облік у центр зайнятості, там дізналась про проект “Рука допомоги”. Тоді я подумала: а чим я гірша? Готувати вмію, з тістом товаришую, тож написала бізнес-план на відкриття піцерії. Спеціалісти центру зайнятості допомогли мені з усіма тонкощами  та знайшли обладнання. Ми працюємо з січня цього року і вже встигли організувати одне робоче місце. Скоро візьмемо ще одну людину. Хочеться розвиватися, реалізувати себе, а не отримувати допомогу від держави», – поділилася Наталія.

Довідка:

Пілотний проект «Рука допомоги» (www.rukadopomogu.com.ua), який впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, має на меті апробацію механізмів виведення людей зі стану бідності шляхом сприяння у працевлаштуванні,  залученні до громадських робіт або започаткуванні власної справи.

За підсумками реалізації пілотного проекту буде розроблений  законопроект по розповсюдженню успішного досвіду на всю територію України. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу та створити нові робочі місця.

 

Залишити відповідь