На Харківщині активно відновлюють заклади охорони здоров’я

У Дергачах відкрили лікарню після капітального ремонту, як стало відомо Вісті Ньюс. У Балаклійській районній лікарні запрацювало нове реанімаційне відділення, а в медзакладі Ізюма проводять ремонтні роботи. На Харківщині активно відновлюють заклади охорони здоров’я. Як тривають ці процеси, далі в огляді Вістей.

Мешканці Дергачів отримали оновлену лікарню – центральний районний медзаклад протягом 8-ми місяців був на капітальному ремонті. 4 відділення, це пологове, гінекологічне, терапевтичне та хірургічне, – з-го червня 2018 року цілком нові.

Дмитро Дончак, головний лікар Дергачівської ЦРЛ:

Больница 1897 года начала свою функциональную деятельность, вот эти вот корпуса частично построены в позапрошлом веке частично в 30-тых годах, непосредственно перед Второй мировой войной. И с тех пор как такового комплексного капитального ремонта в больнице не было. Были огромные проблемы с крышей, практически прогнившие перекрытия, текла крыша, была огромная проблема с усадкой фундамента, с утеплением стен, они уже не соответствовали современным стандартам. Что мы получили? Мы получили, как вы сами видите, прекрасное современное здание.

Тепер і тепловіддача і дах – сучасні та міцні. Такий обсяг робіт в лікарні змогли виконати завдяки підтримці міжнародних партнерів, зокрема, німецькій організації GIZ. Відчують же зміни 7-ми тисяч пацієнтів, які щороку проходять тут лікування.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації:
Такого комплексного підходу, коли від даху до комунікацій повністю на 100% зроблено ремонт у кожному відділенні, не було ніколи.

Нагадаємо, поліклінічне відділення в дергачівській лікарні оновили ще в 2017 році. А протягом поточного медзаклад дооснастили новим обладнанням і поповнили автопарк.

Тим часом у Балаклійському районі відремонтували реанімаційне відділення. Останнє розраховане на 10 ліжок, 4 із них – це інтенсивна терапія, де хворі можуть знаходитися з родичами.

Сергій Гоций, завідувач відділення анестезії:

Отделение будет функционировать гораздо лучше, в том плане, что для больных, которые здесь будут находиться, будут созданы все условия, которые будут улучшать их качество пребывания в отделении. Будет кондиционирование, видеонаблюдение.

Капітальних втручань у приміщенні не було впродовж 30 років. А медзаклад обслуговує всіх мешканців району – це 81 тисяча громадян.

Марина Руденко, головний лікар Балаклійської ЦРЛ:

У цьому році нам були виділені кошти з районного бюджету – більше 3 млн грн на проведення ремонтних робіт, оснащення сучасною медичною технікою та меблями для зручності пацієнтів і медичного персоналу. З обладнання придбані сучасні монітори, слідкуючі за пацієнтами, він знаходиться біля ліжка кожного пацієнта, слідкує за артеріальним тиском, показує швидкість дихання, пульсу та сатурацію.

За проектом керівництва області, на Балаклійщині з 2018 по 2020 роки планують оновити стан усіх медзакладів.

Окрім того до Балаклійської центральної клінічної лікарні закупили сучасний рентген-апарат. Вартість обладнання майже 9 млн грн. Його придбали через систему ProZorro за кошти районного бюджету. До цього процедура перевірки на рентгені ускладнювалася банальною відстанню до нього.

Марина Руденко, головний лікар Балаклійської ЦРЛ:
Необхідність була дуже велика, тому що рентген-апарати були тільки в приміщенні стаціонару, яке знаходиться від центру міста на відстані декілька кілометрів. Тому незручно було добиратися.

Потребували рентген-обладнання в Балаклійській ЦРЛ протягом 4-х років. Перед монтажем апарату у кабінеті провели ремонт.

А ось в Ізюмській центральній міській лікарні реконструкція триває з минулого року. Вже в 2017 тут на стаціонарі пролікувалися 7045 хворих і серед них 218 переселенців. Також за цей період тут провели серйозний обсяг робіт.

Дмитро Зинов’єв, головний лікар Ізюмської ЦРЛ:

Сделан капитальный ремонт 4-го этажа, это терапевтическое отделение и неврологическое отделение, и отделение, в котором мы сейчас находимся хирургическое отделение. Также был сделан капремонт водопроводно системы, отопления, электрической.

Цьогоріч роботи продовжили, але ремонти ще триватимуть.

Анатолій Коваленко, завідувач хірургічного відділення Ізюмської ЦРЛ:

Полностью закончили ремонт хирургического отделения, обе стороны чистые, и гнойное отделение сейчас полностью функционирует. Хороший ремонт, чистые и светлые палаты, системы кондиционирования, заменили окна.

Обласні чиновники інформують, що на черзі ремонти лікарень у Вовчанському, Краснокутському та Богодухівському районах, Новій Водолазі та Чугуєві.

Залишити відповідь