Музиканти МАСО «Слобожанський» зіграють в чотири тромбона (25.10)

У четвер, 25 жовтня, в Будинку Алчевських відбудеться концерт «Подорож в чарівний світ романтизму — музика для духових інструментів», на якому музиканти Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський» виконають твори, написані спеціально для духових інструментів. Родзинкою концертної програми стане виконання творів для чотирьох тромбонів.

Тромбони використовувалися з часів середньовіччя. Завдяки руху куліси, на інструменті можна грати найскладніші та вишукані мелодії, а його звучання дуже схоже на людський голос – розповідає учасник майбутнього концерту, тромбоніст Сергій Цимбал. — Квартети з тромбонів дуже популярні в усьому світі, а ось в Харкові такий квартет можна почути вкрай рідко. Грати в квартеті складно, але цікаво, адже кожен музикант це індивідуальність, а тут ми повинні звучати як одне ціле, втілюючи творчий задум композитора і радуючи наших глядачів.

Творами П’єра Дюбуа і Георга Телемана, в яких одночасно гратимуть відразу чотири тромбона відповідно, відкриється і закриється концерт «Подорож в чарівний світ романтизму — музика для духових інструментів». Також в концертній програмі прозвучать твори Івана Оленчика, Рейнгольда Гліера, Карла Райнеке, Франсіса Пуленка, Франца Доплера для кларнета, флейти, валторни, фагота і гобоя. Головними дійовими особами концерту, стануть музиканти групи духових інструментів МАСО «Слобожанський», серед них цілий ряд лауреатів різних міжнародних конкурсів — Владислав Петрик, Ксенія Коновал, Віталій Ляшко, Дмитро Мітченко, Сергій Цимбал.

«Група духовиків» — гордість Молодіжного оркестру, вважає художній керівник МАСО «Слобожанський» Гаррій Абаджян. Її основу складають оркестранти, підготовлені викладачами кафедри оркестрових духових та ударних інструментів і оперно-симфонічного диригування одного з провідних творчих вузів країни — ХНУМ ім. Котляревського. «Харківська школа гри на духових інструментах — одна з кращих в Європі. — розповідає один з організаторів концерту, завідувач кафедри оркестрових духових та ударних інструментів і оперно-симфонічного диригування Харківської консерваторії, кандидат мистецтвознавства Олександр Овчар. — У її витоків стояли фахівці з Німеччини, Чехії та Голландії, а сьогодні їх традиції продовжують такі видатні музиканти і відомі педагоги як Гаррій Абаджян, Валерій Алтухов, Олег Федорков, Аркадій Войнов та інші, які підготували чимало талановитих «духовиків», багато хто з яких грали і зараз грають в Молодіжному оркестрі.

За словами Олександра Овчара відіграти цілий концерт на духовому інструменті музикантам складно ще й «чисто фізично», тому такі концерти грають рідко. Але завдяки тому, що кожен інструмент відрізняється неповторним звучанням, своєрідністю тембру і унікальними технічними можливостями, ці концерти користуються популярністю і викликають інтерес  глядачів.

Нагадаємо, що концерт «Подорож в чарівний світ романтизму — музика для духових інструментів» відбудеться в Будинку Алчевських в четвер, 25 вересня. А наступний виступ МАСО пройде там же, але вже в п’ятницю, 2 листопада. Це буде концерт «Торжество Класики», на якому оркестр під керівництвом диригента з Норвегії Романа Резніка зіграє твори Моцарта Россіні і Чайковського. Початок заходів о 19:00.

МАСО «Слобожанський» в Facebook

Адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (Будинок Алчевських, колишній БК міліції).

Звук живий.

Початок — о 19:00.

Придбати квитки на концерт можна в касі МАСО «Слобожанський», тел .: 706-17-16, адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (офіс оркестру).

На сервісі «Інтернет-квиток», за посиланням

На сервісі «Karabas.com», за посиланням

Новини. Харків&Україна visti.news

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

bigmir)net TOP 100