Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Музей Тараса Шевченка у Каневі збагатився новими експонатами

У Каневі музей Тараса Шевченка збагатився новими експонатами, як стало відомо Вісті Ньюс. Служба безпеки передала музею архівні документи про дослідника творчості Кобзаря. Йдеться про розстріляного радянською владою науковця і громадського діяча Володимира Науменка.

З низки радянських документів зняли гриф секретності, і чергова сторінка історії України стала відомою загалу. На цей раз мова про громадського діяча та літературознавця Володимира Науменка. Завдяки оприлюдненню СБУ архівів українці через сотню років дізналися правду про останні дні шевченкознавця.

Василь Грицак, голова СБУ:
Це кримінальна справа № 232 відносно Науменка Володимира Павловича. Який був, на жаль, розстріляний, схоплений чекістами на той час. В 1919 році буквально протягом доби відбувся суд над ним. І того розстріляли. А ви краще за мене знаєте, скільки доброго він зробив для того, щоб пам’ять про великого Кобзаря нашого, Шевченка жила у віках.

Очільник відомства передав музею імені Т.Г. Шевченка в Каневі унікальні архівні документи. Наголосивши, зняття грифів із засекречених радянськими спецслужбами архівних паперів проводиться постійно, щоб повернути історії правдивість і протистояти у сучасній інформаційній війні з боку Росії.

Василь Грицак, голова СБУ:
Передати вам матеріали, які довго зберігалися в нашому галузевому архіві Спілки письменників України. У нас там дуже багато матеріалів, які дадуть можливість пролити світло на багато важливих сторінок нашої нової і новітньої історії.

Представники музею висловили зацікавленість щодо подальшої співпраці з архівом Служби безпеки щодо відновлення правдивої історії про Тараса Шевченка, Чернечу гору, музею і людей, які зробили багато для увіковічення пам’яті Кобзаря.

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023