Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Молодіжний оркестр “Слобожанський” зіграє “смачні” твори під керівництвом відомого диригента (16.11)

У п’ятницю, 16 листопада, в Будинку Алчевських Молодіжний академічний симфонічний оркестр “Слобожанський” під керуванням диригента Петра Товстухи зіграє концерт «В мажорі осінь золота», де прозвучать симфонія №1 Шуберта і симфонія №8 Бетховена, які, на думку маестро, рідко виконуються в Україні.

Петро Товстуха співпрацює з МАСО “Слобожанський” вже більше шести років. У минулому концертному сезоні відбулося два його виступи з Молодіжним оркестром.

Вражаючий самобутній диригент, захоплений своєю роботою, «закоханий» в музику. – ділиться враженнями директор оркестру Олена Єрьоміна. – У лютому цього року концерт Петра Товстухи з МАСО наскільки сподобався нашим глядачам, що ми запросили його на закриття концертного сезону. А в новому сезоні концерт “В мажорі осінь золота” – його перший його виступ з оркестром і, сподіваємося не останній.

У свою чергу, Петро Товстуха, відзначає стрімке творче та професійне зростання молодіжного колективу і запевняє, що теж радий знову працювати з оркестром:

Музика – вона або допускає до себе або не допускає. Середини не дано. А частіше – не допускає …У вас ця міра допуску найвища в Україні. Молоді музиканти ще «чисті на пристрасть», вони готові віддаватися музиці, «горіти» за неї, а деякі навіть вмирати. Адже вони працюють не за гроші, а за те щоб в музиці проявити себе.

Плідна творча співпраця з диригентом подобається і оркестрантам. Артистка оркестру і його адміністратор Тетяна Жук так відгукується про роботу з ним:

Він, як ніхто інший, вміє надихнути оркестр, ввести його в потрібний емоційний стан. Працюючи з маестро, відчуваєш, як до тебе йде якась позитивна енергетика, і ти хочеш передати її глядацькому залу. А ще у нього вишуканий “диригентський смак”, а тому концертні програми з його участю дуже цікаві і, – жартує Тетяна – можна сказати “смачні.

За словами Петра Товстухи, програма концерту – його диригентський вибір. У ній прозвучать симфонія №1 Франца Шуберта і симфонія №8 Людвіга ван Бетховена, які хоча і вважаються видатними творами, але вкрай рідко виконуються в Україні, а також «Трагічна увертюра» Йоганнеса Брамса. Але, вважає маестро в самому концерті значення має не скільки самі твори, скільки саме виконання, “проживання” музики оркестрантами, а також “горіння публіки” при цьому.

Нагадаємо, що концерт «В Мажорі осінь золота» відбудеться в найближчу п’ятницю, 16 листопада, в Будинку Алчевських, о 19:00. Вартість квитків – 70 грн, незалежно від місця. А ось наступний виступ МАСО пройде 10 грудня вже у великій залі Харківської спеціалізованої середньої музичної школи-інтернату. Це буде концерт «Закриття XXV Міжнародного музичного фестивалю «Музика-наш спільний дім», на якому Молодіжний оркестр разом зі всесвітньо відомими музикантами – скрипалем Валерієм Соколовим, віолончелістом Олексієм Шадріним і піаністом Раулем та Костою, зіграє твори Бетховена і Чайковського.

МАСО «Слобожанський» Facebook

Адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (колишній БК Міліції).

Звук живий.

Початок – о 19:00.

Купити квиток на концерт можна в касі МАСО «Слобожанський», тел .: 706-17-16, адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (офіс оркестру).

На сервісі Інтернет-білет

на сервісі Карабас

Довідка:

Петро Товстуха – український диригент, композитор, піаніст. Закінчив Київську державну консерваторію ім. П.І.Чайковського, (історико теоретичний факультет, клас композиції), Національну музичну академія України, (факультет оперно-симфонічного диригування). Лауреат Всесоюзного конкурсу піаністів “Імпровізація-87” у Вільнюсі (I премія). Переможець гранту Міжнародного фонду “Відродження” за проект Першого міжнародного музичного фестивалю “Нове виконання”.

Працював художнім керівником і диригентом Чернігівського камерного оркестру, художнім керівником і диригентом камерного та симфонічного оркестру Рівненської обласної філармонії, диригентом Одеського академічного театру музичної комедії ім. Водяного. З 2007 року – гастролюючий диригент. Співпрацював з багатьма відомими музичними колективами: Ансамбль солістів «Київська камерата», Ансамбль сучасної музики «Рикошет» (Київ), Ансамбль «Гармонії світу» (Одеса), Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Симфонічний академічний оркестр Дніпропетровської філармонії, Національний Одеський філармонічний оркестр , Запорізький академічний симфонічний оркестр.

Як диригент здійснив запис музики до кінофільму «Мамай», брав участь у міжнародних музичних фестивалях: «Київ Мюзик Фест», «Прем’єри сезону» (Київ) «Форум музики молодих» (Київ), «Контрасти» (Львів), «Нове виконання »(Рівне),« Gaida »(Вільнюс), Польсько-українському фестивалі сучасної музики ім. І. Стравінського «пограниччя» (Острог-Рівне).

Як піаніст, брав участь в фестивалях джазової та авангардної музики, в мультимедійних проектах композитора Алли Загайкевич, виступаючи на міжнародних фестивалях сучасної музики в Україні та за кордоном.

Петро Товстуха – автор творів для фортепіано, квартету, флейти органу, романсів, пісень, музики до кінофільму «Мина Мазайло». Протягом 7 років композитор поглиблено вивчав специфічно барокове виконавство на струнних інструментах (вперше в Україні).

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023