Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Міжнародний марафон з написання статей про видатних жінок у Вікіпедії (1-3.03)

1-3 березня у Вікіпедії українською мовою проходитиме #WikiGap.  Участь можуть взяти усі охочі з будь-якої точки, де є доступ до Інтернету, або на зустрічах у Києві, Харкові та Львові. WikiGap — ініціатива, яка закликає людей у всьому світі доповнювати Вікіпедію інформацією про видатних жінок: експерток у різних сферах діяльності.

вікіпедія конкурс, #WikiGapВідкрита онлайн-енциклопедія Вікіпедія є одним із найпопулярніших ресурсів для пошуку інформації. В українській Вікіпедії понад 880 тисяч статей, проте інформації про жінок значно менше ніж про чоловіків. Зокрема, з понад 160 тисяч біографічних статей лише 1/7 — біографії жінок. Це означає, що більшість доступної інформації про наукові, технічні, спортивні та інші досягнення мають чоловіче обличчя, тоді як жінки представлені значно менше. WikiGap — ініціатива, яка допомагає виправити ґендерний дисбаланс та створити більше статей у Вікіпедії про видатних жінок: експерток та рольових моделей у різних сферах.

#WikiGap відбудеться в Україні вже вдруге: цього року акція проводиться Посольством Швеції в Україні, Фондом ООН у галузі народонаселення та ГО «Вікімедіа Україна» та за підтримки Могилянської школи журналістики у Києві, Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова та Гендерного центру при ньому у Харкові, Львівського національного університету ім. І. Франка у Львові.
Глобально ініціатива WikiGap проходить у десятках країн світу; минулого року в рамках WikiGap було створено 13 тисяч статей 30-ма мовами. В Україні минулого року в рамках ініціативи створили та поліпшили близько 100 статей.

До WikiGap можна долучитися як онлайн, так і на зустрічах у КиєвіХаркові та Львові. Долучайтеся та поширюйте більше інформації про досягнення видатних жінок!
Детальніше про WikiGap 2019 в Україні — wikigap.wikimedia.org.ua.

Джерело

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023