Міжнародний чемпіонат з математики підкорили ерудовані українські школярі

Українські школярі підкорили 31-й Міжнародний чемпіонат з розв’язування логічних математичних задач. Цікаво, що з двадцяти одного учасника всієї національної збірної дев’ять харківських учнів молодшої школи увійшли в десятку кращих. Особливою гордістю міста стали – четвертокласники, як стало відомо Вісті Ньюс.

Два роки тому Кирило був 51-ший на Всеукраїнській олімпіаді з математики. Сьогодні ж він переможець суперфіналу 31-го Міжнародного чемпіонату з розв’язування математичних логічних задач. Проте малий найбільше хвилювався не через завдання, а через те, що опинився у Франції.

Кирило Гонтар, переможець 31 Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач:

Как-то страшно там было, не знаю. Все как бы говорят на неизвестных языках. Еще думаешь, как сделать эти задачи быстро. Потому что посмотреть рисунок на французском и решить задачу потом на русском получается сложноватенько.

Кирило – наймолодший, хто отримав золоту медаль цьогоріч. Останнє, найскладніше завдання, на логіку жоден учасник крім хлопчика не вирішив.

Кирило Гонтар, переможець 31 Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач:

Вот там был куб и нужно было расставить, было несколько видов граней. Нужно было как минимум, чтоб встречалась каждая один раз. Если поставишь одну, то нужно ее 4 раза поставить на гранях куба. И это получается, что всего их в сумме 12. Потому что кубики одни и те же. Они серые. Получается и в середине был белый. Это было написано.

У суперфіналі чемпіонату цього року взяли участь 285 учнів, студентів та викладачів з Франції, Швейцарії, Тунісу, Канади, Бельгії, Італії, Польщі, Росії та Нігеру. Україну на олімпіаді представляли 21 учень. Дев’ять харків’ян потрапили у першу десятку.

Федір Канурний, посів 6 місце на 31 Міжнародному чемпіонаті з розв’язування логічних математичних задач:

Я развязал 4 задачи из 5. Но я сам знаю, что я мог решить больше. Пятую задачу я не решил из-за невнимательности.

Володимир Чуб, срібний призер 31 Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач:

Просто, когда ты в сборной, ты как бы чувствуешь себя, представляешь, что ты не один, хоть и соревнуешься сам за себя. Но чувствуешь, как за тебя кто-то болеет. Хотя пишешь сам и должен рассчитывать только на свой ум.

Пошуком розумників займається викладач гуртку “Фізматик”. Він же і готує дітей до майбутніх олімпіад. Працює гурток на базі Харківського національного університету радіоелектроніки.

Олександр, викладач у гуртку “Фізматик”:

Турнир с одной стороны является массовым, с другой стороны массовым является его первый этап. В первом этапе может принять участие любой желающий. А уже дальше пирамидка сужается. В полуфинале детей меньше. В национальном финале, который на Украине проходит в Виннице, детей еще меньше. А в суперфинал попадают совсем единицы. Вот они едут уже соревноваться со своими европейскими сверстниками.

Маленьких переможців уже номінували на стипендію “Обдарованість” від міського голови .

Марина Реформат, методист Науково-методичного центру департаменту освіти :

Самые маленькие чем нам ценны, чем нам важны, почему мы так довольны? Почему город так ценит эту победу? Потому что это самые маленькие дети.

Крім малюків медалі та місця у першій трійці до Харкова привезли ще й учні старшої школи.

Залишити відповідь