Міжнародний день камінг-ауту у Харкові відзначили активісти

Музичний перформанс від представників ЛГБТ-спільноти у Харкові. На площу активісти вийшли з нагоди міжнародного дня камінг-ауту. “Харків для всіх!” – наголошують активісти. І говорять – вони позбавлені громадянських і просто загальнолюдських прав, як стало відомо Вісті Ньюс. Акцію спробували зірвати, але незважаючи на це – анонсований виступ хору відбувся.

Одинадцятого жовтня у світі проголошене Міжнародним днем відкритого визнання людиною своєї приналежності до гендерної меншини, тобто камінг-ауту. З цього приводу у Харкові відбувся виступ представників ЛГТБ спільноти та тих, хто підтримує їх у здобутті прав. “Кохання для всіх і нам набридло себе приховувати,” – говорять активісти.

Рейні, активістка:

Все мы люди, как бы. И все мы заслуживаем не скрывать, потому что мы не делаем ничего противозаконного, противоморального. Любовь – это не то, чего нужно стыдиться, я так считаю. Любовь – это замечательно. Почти в каждой религии есть, что Бог – это любовь. Тогда почему одна любовь осуждается, а другая – нет.

Перформанс пройшов на площі Конституції. Порядок під час заходу забезпечували майже сотня правоохоронців та нацгвардійців. Обійшлося без сутичок. Та за кілька хвилин до початку акції у соцмережах почали ширити фейковий допис про нібито замінування площі.

Анна Шаригіна, організаторка акції:

Некоторых это не останавливает. Пришло гораздо больше людей, чем 17 мая, даже не смотря на такие странные наши перипетии. И мы обсуждали с полицией. Я уговаривала их пропускать людей. Они говорили, нет, мы будем пропускать только в одном месте, чтоб обеспечить нашу безопасность, тем не менее, посмотрите, сколько здесь людей.

“Ми маємо такі ж права, як і люди традиційної орієнтації,” – у весь голос говорять учасники ЛГБТ-спільноти. Про утиснення прав у всіх сферах їхнього життя говорить і психолог Катерина. З пердставниками гендерних меншин жінка працює вже 4 роки.

Катерина Шитольова, ЛГБТ-психолог:

Для меня, например, тяжело было оказывать помощь человеку, партнер которого умер от рака у него на руках и который не мог получить тело, похоронить своего партнера. То элементарное право, которое имеет любой супруг по отношению к своему близкому.

Нагадаємо, що у травні 2017 року  у Харкові вже була спроба провести ЛГБТ-перформанс. Проте тоді все закінчилося побиттям активістів та спаленням прапору спільноти.

Вісті Ньюс. Новини. Харків&Україна

bigmir)net TOP 100