Міжнародний день чаю, найцікавіші факти про напій

Щороку 15-го грудня в усьому світі відзначається Міжнародний день чаю, як стало відомо Вісті Ньюс. Цей день в основному святкують в країнах виробниках чаю, таких як Непал, В’єтнам, Індонезія, Індія, а також Кенія, Малайзія, Уганда, Танзанія і Малаві. Чай, після води є самим споживаним напоєм у світі.

ФОТО wallpaperscraft.com

Згідно з першими згадками, чай з’явився в IV столітті нашої ери, в Східній Азії. Якщо говорити про сучасний Китай, то зараз чайний бум відбувається в місті Аньси, де вирощують найпопулярніший на сьогодні чай з однойменною назвою. Китайці зберігали в секреті аж до ХІХ століття, що різні сорти чаю отримують з одного і того ж куща. Європейці перебували в омані, вважаючи, що певний сорт чаю збирається з певного виду чайного куща.
Найдорожчим чаєм у світі вважається легендарний китайський чай Та Хун Пао, належить до виду улун (напівферментований). Для виготовлення цього чаю листя збирають всього з 6 кущів, яким близько 350 років. Щорічно виробляють всього півкілограма цього чудесного чаю.
Будь-який вид чаю збирають, насправді, з рослини під назвою Camellia Sinensis. З нього отримують як чорний, так і зелений чай. При цьому 75 відсотків чайного листа перетворюється згодом у чорний чай, а 25 відсотків – в благородний зелений. Технологія, по якій вирощують і виготовляють чай, залишилася незмінною протягом століть. Верхні листки кущів Camellia Sinensis збирають виключно вручну, потім їх добу сушать, а після прокочують між спеціальними металевими валиками – це покращує їх смак і аромат. Потім слідує процес окислення на свіжому повітрі. Тільки після цього чай нагрівається і висушується. Найбільшими чайними плантаціями можуть похвалитися такі країни, як Китай, Індія, Шpі-Ланка, Японія і Тайвань. Один чайний кущ може давати врожай протягом 50 років.
Тільки за часів династії Мінг чай почали заварювати за допомогою окропу так, як ми звикли це робити сьогодні. Сталося це близько 700 років тому. Спочатку люди використовували чай в медичних цілях. Це не дивно, адже лікувальні властивості чайного листа визнані вже дуже давно: чай виводить з організму токсини, стимулює захисні властивості організму, робить позитивний вплив на серцево-судинну систему. Чай в пакетиках з’явився завдяки торговцю з Нью-Йорка Томасу Салливану. Він почав пакувати чай в тканинні шовкові мішечки й продавати їх таким чином. Він хотів заощадити й зробити товар більш легким при транспортуванні. Деякі клієнти Саллівана почали класти пакетики з чаєм в окріп, і їм сподобався такий метод заварювання ароматного напою. 80 відсотків чаю в США продають в охолодженому вигляді – ICE TEA. У 1904 році такий метод подачі чаю вперше використав Річард Блечінден. У чашці чаю вміст кофеїну в два рази нижче, ніж в чашці кави. Щоб видалити до 80 відсотків кофеїну з чаю, потрібно залити окропом чайне листя на 30 секунд, потім злити настій і заварити чай заново.
3 мільярди кухлів чаю випивається в світі щодня. Півкілограма листового чаю дають можливість заварити 200 чашок ароматного напою. Чай займає перше місце за популярністю, друге місце належить пиву. Найдорожчий в світі чай обійдеться покупцеві в $ 685 000 за кілограм.
У 1980 році Міжнародна організація по стандартизації (ISO) визначила стандартний метод заварки чаю. Цей стандарт має номер ISO 3103.
10 цікавих фактів про чай
1. Зелений чай не повинен бути гірким. Гіркота – ознака низької якості або неправильності приготування.
2. Деякі сорти жовтих чаїв раніше вирощувалися тільки для імператорського двору, і навіть були заборонені до вивозу з Китаю.
3. У Китаї чай п’ють гарячим, маленькими ковтками, без цукру та інших добавок, адже добавки, з точки зору китайців, просто по-варварськи спотворюють смак напою.
4. До V століття чай вважався ліками проти головного болю і розладів травлення, а також від метеоризму.
5. Раніше чай використовували для виготовлення харчових барвників – жовтого, зеленого і коричневого. Цими екологічними барвниками фарбували мармелад та інші кондитерські вироби.
6. До складу чаю входить понад 300 хімічних сполук, біохімічна роль деяких з них відома тільки в загальних рисах.
7. Напевно ти знаєш, що чай п’ють не тільки з цукром і лимоном, але також з молоком, з сіллю і маслом.
8. На Тибеті за допомогою чашок чаю вимірюють відстань. Наприклад, вважається, що, випивши 3 чашки чаю, можна пройти пішки 8 км.
9. Перший ароматизований чай з’явився зовсім недавно і називався він Constant Comment. Цей напій винайшла Рут Кемпбелл Бігелоу в 1944 р.
10. Чай-рекордсмен вдалося виявити в Китаї. Розмір найбільшого чайного куща становить 30 метрів в довжину.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.