Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

Місце жінки всюди – під таким гаслом в березні у Харкові відбудеться Тиждень Жіночої Солідарності

Цьогоріч Тиждень Жіночої Солідарності триватиме майже місяць: з 1 по 28 березня. Дискусії, лекції, виставки, концерти, інтерактивні майстерні та семінари будуть об’єднані темою “Місце жінки – всюди”. Соціальний проект реалізується щороку, цьогоріч – вп’яте.

8 березня відбудеться вулична акція — Марш жіночої солідарності.

Вхід на всі заходи — безкоштовний.

Організаторки пропонують не дивуватися тому, що тиждень розтягнеться майже на місяць, говорять – зрештою, кожен тиждень має бути тижнем жіночої солідарності.

Зараз дійсно місце жінки – всюди, говорить координаторка проектів ГО Харківське Жіноче Об’єднання “Сфера” Анна Шаригіна, — і ми працюємо для того, щоб жінки були більш помітними та визнаними українським суспільством та собою. Наш проект – про об’єднання, взаємну підтримку, повагу та натхнення для жінок.

8 березня відбудеться вже традиційний Марш жіночої солідарності.

Ми хочемо говорити про те, що місто, безпечне для жінки, буде відкритим і безпечним для всіх людей. На жаль, наше суспільство досі залишається доволі консервативним, що сприяє поширенню стереотипів та іноді дозволяє виправдовувати конкуренцію і агресію. Жінки різних професій, вікових категорій, національностей, віросповідань, сексуальностей опиняються в особливій небезпеці,  говорить президентка ГО «Харківське жіноче об’єднання «Сфера» Віра Чернигіна.  Тому ми  вже п’ятий раз поспіль 8 березня вийдемо на Марш Жіночої Солідарності й запрошуємо долучитися до нас як жінок, так і чоловіків, що підтримують ідеї рівності і поваги.

Харків Тиждень Жіночої СолідарностіТиждень жіночої солідарності розпочне свою роботу 1 березня о 19:00 з відкриття виставки плакатів та ілюстрацій, створених студентками кафедри графічного дизайну ХДАДМ , дискусії та презентації доповідей студенток кафедри медіакомунікацій ХНУ імені В. Н. Каразіна (вул.Багалія, 1, Чорнобильська історична майстерня).  

Те, як жінка представлена сучасній візуальній комунікації, вже як правило не відповідає її ролі у сучасному соціальному житті, – говорить оганізаторка заходу, дизайнерка Поліна Макарова. – На дискусії ми поговоримо про цю проблему з дизайнерками та спеціалістками з медіакомунікацій: як вони її бачать та що роблять для вирішення.

Питання про жінок у мистецтві організаторки підіймають і на концерті сучасної музики українських композиторок та виконавиць в Come in Art Gallery (15 березня, 19:00).

Жінки в академічній сучасній музиці в Україні, на жаль, недостатньо видимі, — розповідає координаторка заходу Ксенія Левадна. —  Тому і з’явилася ідея концерту, де музику жінок-композиторок грають жінки-виконавиці. На концерті можна буде почути твори композиторок Тетяни Хорошун (Київ) та Катерини Палачової (Харків).

Продовжить тему жінки в мистецтві розмова про жінок у кіно під час офіційного відкриття ТЖС 5 березня о 19:00 в Kamalaya Bar, вул. Алчевських, 31.

На інтерактивній майстерні з дрібного ремонту “Впораюся сама” (10 березня, 13.00, вул. Короленко, 10, Hillel IT School) жінки навчатимуть інших жінок виконанню елементарних ремонтних робіт, які традиційно вважаються «чоловічими» обов’язками (сантехніка, електрика, побутова техніка тощо).

Ремонт різних видів змішувачів своїми руками — це легко та весело, а встановлювати вимикачі та міняти сифони — під силу кожній, — впевнена авторка проекту, селф-мейд майстриня Анастасія Бикова. — Ми допоможемо жінкам навчитися розбиратися з найбільш поширеними поломками.

2 березня о 12:00 стартує жіночий тату-марафон (подробиці на сторінці івенту у Facebook).

Подія, організована повністю жіночою командою, — символічно стає актом емансипації в кубі, – говорить організаторка Феміністичного Тату-марафону Анна Зябликова. – На марафоні працюватимуть п’ять тату-майстринь із Харкова, Києва та Львова. Всі вони по-різному починали свою кар’єру у цій ще нетиповій для жінок сфері, і тату-марафон дає їм можливість обмінятися цим унікальним досвідом.

На публічній дискусії “Місце жінки – в бізнесі” у присутніх буде можливість обговорити питання, чи мають чоловіки і жінки в Україні рівні можливості для зайняття підприємницькою діяльністю та що заважає жінкам займатися бізнесом.  У дискусії візьмуть участь:

Олена Уварова, кандидатка юридичних наук, голова Міжнародної лабораторії бізнесу і прав людини Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, консультантка проектів UN Women in Ukraine, USAID, Ради Європи
Галина Воропаєва, керуюча партнерка компанії «VEKexpert», бізнес- тренерка, експерт-практик у сфері управління організацією/персоналом.
Модерує дискусію Дар’я Нагаївська, кандидатка економічних наук, координаторка Центру малого і середнього бізнесу та проектів ХГНО “Сучасна жінка”.
Щоб взяти участь у заході, треба зареєструватися за посиланням.

Говоритимуть під час ТЖС і про місце жінки в науці, в громадських рухах узагалі і в фемінізмі зокрема. Докладніше про події можна дізнатися трохи пізніше з фейсбук-сторінки Тижня Жіночої Солідарності

Довідка:
Тиждень Жіночої Солідарності — щорічний освітній проект, що реалізує ГО «Харківське Жіноче Об’єднання «Сфера» разом із іншими ініціативними жінками Харкова, цогоріч   за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних відносин, Посольства Великої Британії в Україні та Українського Жіночого Фонду. Заходи проекту відбуваються щорічно в березні з 2015 року. Наскрізними темами попередніх років, зокрема, були: протидія насильству, економічна рівність і жіноча тілесність.

Контактна інформація:
www.sphere.org.ua
+380685857720
Анна Шаригіна, координаторка ГО ХЖО “Сфера”.
Сторінка ТЖС у Facebook

КОЛИ ЩО ДЕ
01.03.2019

19:00

Місце жінки — у візуальному просторі Чорнобильска історична майстерня

вул. Багалія, 1

02.03.2019

12:00

Тату-марафон місце учасниці дізнаються після реєстрації
05.03.2019

19:00

Урочисте відкриття. Місце жінки — в кіно Sutra Bar Kamalaya

вул. Алчевських, 31

08.03.2019

12:00

МАРШ ЖІНОЧОЇ СОЛІДАРНОСТІ
10.03.2019

13:00

Впораюся сама. Інтерактивна майстерня дрібного ремонту Hillel IT School

вул. Короленка, 10

11.03.2019

19:00

Місце жінки — у фемінізмі Місце уточнюється
14.03.2019

19:00

Місце жінки — в бізнесі Invite Hub

вул. Скрипника, 14а

15.03.2019

19:00

Місце жінки — в музиці Come IN Art Gallery

вул. Данилевського, 26

23.03.3019

14:00

Місце жінки — у науці Бібліотека ім. В. Г. Короленка

пров. Короленка, 18

28.03.2019

19:00

Місце жінки — у громадському русі Місце уточнюється

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023