Міоелектричні протези для поранених бійців – “працюють всі 5 пальців”

Зможе тримати горнятко, вправно друкувати та міцно тиснути руки друзям. Василь другий день вчиться стискати свою нову механічну правицю.

5 років без руки зовсім, а щас!

Рік в АТО і важке поранення під час так званого перемир’я під Дебальцевим. Там Василь Белень і втратив кисть. Наразі вже встиг порівняти і старі протези, і нарешті цей – надсучасний.

Василь Белень, поранений неподалік Дебальцево:

Бачите, всі 5 пальчиків працюють! Незвичайний тяговий. Ми вже опріділился – це моя вже рука! У мене був звичайний тяговий протез, можна сказать, на 1 функцію. Робило 3 пальці: сжать і розжать.

Під механічний скрип пальців навіть не втримується від жартів.

Василь Белень, поранений неподалік Дебальцево:

Це як ігрушка для великих хлопчиків. Дуже інтересне!

Такі міоелектричні протези використовують передові країни світу. Пристрій запрограмований на 20 базових захватів і ще 16 налаштують вже індивідуально під Василя. У Харкові перший міопротез поставили 4 роки тому.

Оксана Литвиненко, завідувачка лабораторії Інституту протезування:

У протезі знаходяться, бачите, датчики на одній стороні і на іншій. Це на згиначах і розгиначах кисті. І за рахунок напруження м’язів електричний сигнал, який виникає, він реєструється, посилюється, обробляється мікропроцесором і передається на виконавчий механізм кисті. За рахунок цього він і працює.

Коштує механічна рука майже мільйон гривень. І поки надати подібні змогли 15 бійцям.

Можете потрогать. Не бійтеся. Насправді, тут 36 захватів.

У мінсоцполітики переконують, за потреби кожен боєць може звернутися за сучасним протезом і завдяки йому навіть займатися спортом.

Юлія Соколовська, міністерка соціальної політики:

У цьому році є 1,2 млрд гривень вже на 2020-тий рік. Ми плануємо максимально покривати потребу всіх.

За умовами придбання протезів обслуговувати їх мають виключно сертифіковані фахівці. Тому перші спеціалісти вже пройшли вартісне навчання в іноземних інженерів. І тепер збирають і налаштовують протези під бійців у Харківському Інституті протезування.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.