Дивіться «ВІСТІ» на кабельному телеканалі “Трiолан.INFO”

«Мало сольні» інструменти прозвучать на концерті Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський»

У п’ятницю 11-го травня у Будинку Алчевських відбудеться концерт Молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський», на якому соло будуть грати, як жартують музиканти, «мало сольні» інструменти – фаготи. У програмі – класичні музичні твори, що рідко виконуються на концертних майданчиках міста. Для диригента і двох солістів цей концерт стане дебютом перед харківською публікою.

Лише за останній рік в Харкові пройшло кілька концертів Молодіжного симфонічного академічного оркестру «Слобожанський» за участю відомих музикантів. «З нами виступали Аллін Власенко, Теодор Кучар, Даніїл Австріх і Аркадій Шилклопер, – згадує директор оркестру Олена Єрьоміна, – І як раз Шилклопер довів, що грати сольні твори можуть інструменти, які ніколи не вважались солюючими, як, наприклад, валторна».

Проте, діяльність оркестру не обмежується співпрацею з іменитими музикантами. «Ми прагнемо відкривати нові імена, виховувати нові таланти, давати дорогу молодим обдаруванням, – говорить художній керівник молодіжного колективу, Народний артист України Гаррій Абаджян. – І в цьому плані концерт, який пройде в п’ятницю 11 травня, дуже показовий, адже на ньому відбудеться дебют диригента і відразу двох солістів».

Музиканти Олексій Ніколаєнко і Володимир Рогоза – друзі дитинства. Разом навчалися в музичній школі, потім у музичному училищі, разом закінчували консерваторію по класу фагота. Зараз Олексій працює в Дніпровській філармонії, а Володимир – у МАСО «Слобожанський». Цього разу вони дебютують як солісти.

  «Фагот зазвичай звучить в складі оркестру. Почути соло для фагота можна нечасто, а для двох фаготів, взагалі, вкрай рідко, – розповідає художній керівник оркестру, професор Гаррій Абаджян. – Його іноді навіть називають «мало сольним» інструментом, в тому сенсі, що на ньому мало грають соло. Фагот – інструмент, що вимагає від музиканта високого професіоналізму і майстерного виконання. Але коли на ньому виконує соло яскравий талановитий музикант, цей інструмент може принести слухачам величезну естетичну насолоду, на ньому можна грати музику різного характеру від лірики до гротеску».

Диригент концерту Ігор Соловей відомий як музикант-валторніст, який виступав у складі різних оркестрів України, Франції та Німеччини. Після закінчення диригентського факультету Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського він співпрацював з симфонічними оркестрами Хмельницького, Дніпра і Донецька. У 1994-1996 роках Ігор Соловей працював в Молодіжному академічному симфонічному

оркестрі «Слобожанський» як оркестрант і ось, більш ніж через 20 років, відбудеться його дебют перед харківською публікою вже за диригентським пультом.

У програмі концерту, розказують його майбутні учасники, – твори, які дуже рідко можна почути на концертних майданчиках міста. Це твори чеських авторів – «Концерт для двох фаготів з оркестром» Яна Ванхаля і «Симфонія №7» Антоніна Дворжака, а також «Увертюра № 3» німецького композитора Людвіга ван Бетховена, що вважається, на думку деяких музикознавців, «одним з найбільших чудес симфонічного мистецтва». За словами диригента, Ігоря Солов’я, сьома симфонія Антоніна Дворжака, виконується рідше ніж його більш відомі восьма та дев’ята симфонії, а вже, коли це було в останній раз в Харкові йому навіть важко пригадати. «Вперше я зіграв її ще в Німеччині, в складі міжнародного оркестру «Філармонія націй» під керівництвом німецького диригента Юстуса Франца», – згадує музикант, – і ось тепер збираюся виконати її перед харківською публікою разом з Молодіжним симфонічним, вже як диригент. Цей твір відрізняється глибиною і драматизмом, і, в той же час, в ньому присутні жартівливі мотиви народного танцю».

Нагадаємо, що концерт відбудеться 11 травня в Будинку Алчевських о 19:00. А наступний виступ МАСО відбудеться рівно через тиждень, також в п’ятницю, 18 травня. Це буде вже традиційний вечір «Максим Розенфельд про Дунаєвського», в якому відомий харківський екскурсовод і оповідач познайомить публіку з біографією великого композитора, пов’язаного з Харковом, а Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський» зіграє його музику.

Адреса: вул. Жон Мироносиць, 13 (колишній БК міліції).

ЗВУК ЖИВИЙ!

початок – о 19:00.

Купити квиток на концерт можна в касі МАСО «Слобожанський»,         тел.: 706-17-16 або за допомогою сервісу Інтернет-білет.uа: https://kharkov.internet-bilet.ua/events/21910/Kontsert-simfonicheskoy- muziki /

МАСО «Слобожанський» Facebook в: https://www.facebook.com/masoSlobozhanskiy/

Поділитися

з питань співпраці (093) 813-75-44 vistinews.kh@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється при вказуванні посилання на безпосередню адресу матеріалу і згадуванні назви visti.news. Матеріали з позначкою “реклама” публікуються на правах реклами, відповідальність за зміст несе рекламодавець. © Усі права захищені, 2023